Najznámejšia benchmarková aplikácia Antutu pravidelne uvádza každý štvrťrok a polrok zoznam najvýkonnejších smartfónov. Poďme sa teda bližšie pozrieť, ako dopadli top modely svetových výrobcov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Na prvých dvoch priečkach sa umiestnili vlajkové lode spoločnosti Samsung, Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktoré presiahli hranicu 60 000 bodov. Pre mnohých to nie je veľkým prekvapením, nakoľko Samsung tento rok zvolil procesor Exynos 7420 so 14 nm výrobnou technológiou z domácej dielne. V závese za Samsungom je top model spoločnosti Xiaomi, Mi Note Pro, s procesorom Qualcomm Snapdragon 810, ktorý je zmietaný zo stola kvôli problémom s prehrievaním. Štvrtú priečku obsadil najvýkonnejší model spoločnosti LeTV, LeTV One Pro, s výborným výsledkom na úrovni 56 600 bodov. V zozname sa ocitli aj dve zariadenia od ZTE, Nubia Z9 a Z9 Max. V strede tabuľky sa umiestnila vlajková loď HTC One M9, čo nie je prekvapením, nakoľko taktiež používa výkonný Snapdragon 810, ktorý však výrobca musel podtaktovať. Na chvoste zoznamu, no určite nie v používateľskom zážitku, sa umiestnil výborný Nexus 6, ktorý v teste získal necelých 50 000 bodov. Nexus 6-ka používa “starší“ procesor Qualcom Snapdragon 805.

AnTuTus-report-for-H1-2015
Testovací program Antutu je výborný nástroj na zhodnotenie hrubého výkonu smartfónov. V napätí očakávame, ako dopadnú nastávajúce top modely ako sú Xiaomi Mi5, Mi5 Plus, Samsung Galaxy Note 5 alebo OnePlus 2.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP