Obdobie medzi rokmi 1945 a 1962 priniesli enormné množstvo testov nukleárnych zbraní, na ktorých sa podieľali predovšetkým Spojené štáty. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tieto testy boli natočené doslova z každého možného uhla, pričom podľa odhadov bolo vytvorených približne 10 000 záberov s prísnym utajením. Z tohto veľkého počtu záberov bolo v týchto týždňoch 4200 opätovne digitálne naskenovaných a 750 oficiálne odtajnených vládou USA. Najväčšie množstvo si môžeš pozrieť v tomto playliste na YouTube, kde ich nájdeš v naozaj rôznych formátoch.

Neprekvapí ťa teda, keď medzi zábermi nájdeš aj špeciálne pokusy s kódovými označeniami. Pán Greg Spriggs, vedúci tohto projektu a zbraňový špecialista, poznamenal pre médiá, že v budúcnosti by rád sprístupnil ešte väčšie množstvo záberov, ktoré bezpochyby predvádzajú pravú silu jadrových zbraní.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
33%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]