Dnes majú inteligenciu už aj také primitívne produkty, o ktorých by sme to pred pár rokmi vôbec nepovedali. Inteligentné sú totiž už aj váhy, ktoré sa svojimi funkciami snažia zaujať najmä športovcov či ľudí, ktorí chcú mať svoju hmotnosť pod kontrolou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Meno výrobcu YUNMAI zrejme väčšine z vás nič nehovorí, no vôbec sa nejedná o výrobcu nekvalitných produktov. Svedčí o tom totiž fakt, že produkty od tohto výrobcu predáva aj oveľa známejšie Xiaomi. Dnes sa pozrieme na YUNMAI Mini, čo je inteligentná váha, ktorá je dosť podobná kúskom od Xiaomi. Dizajn váhy je veľmi jednoduchý a z prednej strany ho narúšajú iba štyri senzory a LCD displej pre zobrazovanie základných informácií. Lepšie údaje získa používateľ po prepojení váhy so smartfónom a pridelenou aplikáciou YUNMAI. Tá už poskytne informácie až o desiatich položkách, a to napríklad o BMI, telesnom tuku, svalovej hmote, hmotnosti kostí či viscerálnom tuku.

váha
zdroj fotografie: YUNMAI

Väčšina ľudí si, samozrejme, chce tieto údaje nechávať pre seba a váha tak podporuje pripojenie až šestnástich členov, ktorým poskytuje individuálne dáta. Synchronizácia váhy ale nie je obmedzená iba na jedinú aplikáciu. Používateľ si ju môže pripojiť ako na aplikáciu YUNMAI, tak aj na Apple Health, Google Fit, fitbit a mnohé iné. Prvá z menovaných aplikácií je akýmsi expertom pre zdravie, keďže v reálnom čase zaznamenáva a sleduje údaje a na základe nich používateľovi poskytuje návrhy na cvičenie a diétu.

váha
zdroj fotografie: YUNMAI

Kúpiť smart váhu YUNMAI za 33 €
Kupón GBYUNMAI

Táto váha však voči ostatným inteligentným nie je nijako predražená. Práve naopak, radí sa medzi tie lacnejšie. V internetovom obchode GearBest je momentálne dostupná za 33 € s bezplatným doručením, čo je oproti iným 50 či 60-eurovým váham naozaj výborná cena. V košíku je ale nutné použitie kupónu GBYUNMAI. Vylúčená nie je ani zastávka na colnici, ktorá by cenu váhy zvýšila o ďalších približne 10 €.

Oficiálna aplikácia:

YUNMAIYUNMAI Gesundheit & Fitness 0Download

Takto aplikuješ kupón:


zdroj fotografie: Screenshot / GearBest

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Vlastimil Valach

  Odporucam. Vlastnim ju uz skoro rok a maximalna spokojnost

  • lobusko

   funguje aj meranie tuku a pod?

   • Vlastimil Valach

    Ano, vsetko funguje. Aj meranie tuku. Vsetko sa zobrazi v aplikacii. Aj graficky. Ja som ju kupoval za 28$. Tato cena sa mi zda uz dost. 33€.

    • lobusko

     ďakujem za info. Počkám si ešte kým pôjde cenou nižšie. Pôvodne som rozmýšľal nad xiaomi ale tá stojí cca 50 eur.

 • dalid

  Osobne v takýchto váhah veľmi nevidím zmysel… Na čo je dobré? Aby som vedel že žeriem, málo sa hýbem atď. a všetko sa mi zobrazilo v nejakej aplikácii? Cena cca 44€ vrátane DPH nie nie nijako očarujúca. Váha z Lidla zvláda presne to isté, akurát si dáta musím zapísať sám, lebo nemá BT prenos dát a stojí cca 15€ s dvojročnou zárukou.