Xiaomi opäť rozširuje svoj rad inteligentnej elektroniky. Po vysávačoch, smart varičoch ryže a mnohých iných šikovných zariadeniach do domácnosti tentoraz predstavili ďalší skvost v podobe inteligentnej chladničky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Chladnička prichádza s nádherným moderným dizajnom, ktorý poskytne chladiaci priestor o objeme až 268 litrov. Rozdelená je celkovo do troch častí, z ktorých dve sú chladiace o objeme 146 litrov a jedna mraziaca o objeme 82 litrov. Celkové rozmery chladničky tak činia iba 600 x 690 x 1895 mm.

chladničkazdroj fotografie: Viomi

Čo by to bolo za chladničku od Xiaomi, ktorú by si nevedel ovládať cez telefón? Presne tak, keďže ide o inteligentnú chladničku, pomocou aplikácie budeš schopný kontrolovať teploty a vnútorné skladovacie podmienky celej chladničky. Okrem prístupu z telefónu je možné kontrolovať chladničku priamo na dotykovej obrazovke, ktorá je vložená do čelného panelu a umožňuje meniť rôzne režimy chladenia a teplotu skladovania v rozsahu od  -18 ° C do 8 ° C.


zdroj fotografie: Viomi

To, že Xiaomi rozdelilo chladničku na tri časti má samozrejme svoj zmysel. V každej časti je možné nastaviť odlišné teploty a vnútorné podmienky, na základe ktorých je možné skladovať rôzne potraviny. Xiaomi navyše vybavilo chladničku 360° ventiláciou pre optimálne chladenie.

Úžasnou novinkou, ktorú Xiaomi zaviedlo, je inteligentná automatická regulácia teploty iLive. Tá dokáže na základe uložených potravín v každej časti zvoliť tie správne teploty pre udržanie optimálnych konzervačných podmienok. Používateľovi už len stačí v aplikácii určiť, v akej časti a ktoré potraviny do chladničky vložil. O všetko ostatné sa postará iLive.

chladničkazdroj fotografie: Viomi

V neposlednom rade chladnička obsahuje sterilizačný systém na zachytenie pachov. Táto funkcia taktiež znižuje zhoršenie kvality potravín uložených v chladničke. Teraz ťa už neprekvapí prenikavá vôňa Olomouckých syrečkov alebo cesnaku. Smart chladnička Xiaomi Viomi iLive je dostupná len pre domáci čínsky trh. A zrejme to tak aj ostane. Napriek tomu si však chladnička zachovala veľmi priaznivú cenu, 2999 juanov, čo je približne 380 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
30%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.