Xiaomi Mi6 je bez pochýb jedným z najočakávanejších čínskych smartfónov tohto roka. Obľúbený technologický gigant si svoj pripravovaný poklad starostlivo stráži, vďaka čomu do dnešného dňa stále nepoznáme jeho presný dátum predstavenia.

Najnovší únik informácií však svojou troškou prispieva k zloženiu skladačky, ktorá by už čoskoro mohla byť kompletná. Na internete sa totižto objavili fotografie ochranného krytu, ktorý má byť určený práve pre Mi6-ku. Ochranný obal sám o sebe nie je ničím zaujímavý, nakoľko sa jedná o obyčajné priehľadné silikónové puzdro. Omnoho zaujímavejšie sú tak jeho otvory, ktoré odhaľujú rozmiestnenie základných komponentov. Spodná hrana smartfónu bude niesť dve sady otvorov, pričom pod jednou z nich bude umiestnený hlavný reproduktor a pod druhou zase s najväčšou pravdepodobnosťou primárny mikrofón.

zdroj fotografií: MyDrivers

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za 210 €!

Medzi nimi si nájde miesto USB Type-C konektor, ktorý bude slúžiť na napájanie zariadenia, prenos súborov a dokonca aj na počúvanie hudby skrz slúchadlá. Na samotnom obale totižto niet ani stopy po otvore pre 3,5 mm audio jack, ktorý má byť odstránený po vzore smartfónov od spoločností Apple, LeEco či HTC. Túto nie veľmi šťastnú novinu podporujú aj správy o pripravovaných Bluetooth slúchadlách s názvom MiPods. Tie sa síce nemajú nachádzať v základnom balení novej vlajkovej lode od spoločnosti Xiaomi, no budú sa predávať samostatne, ako dodatočné príslušenstvo za sumu 699 juanov, čo je zhruba 93 €.

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Toto sú detailné špecifikácie Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus: Máme sa na čo tešiť!

Je celkom zrejmé, kde sa tento ambiciózny čínsky výrobca pri výrobe nových slúchadiel inšpiroval, pričom to v podstate odhaľuje aj ich samotný názov. Zostáva nám však veriť, že MiPods budú riešené o niečo lepšie než známe AirPods od Apple. Práve tie sa totižto stretli s poriadnym posmechom internetu pre svoj dizajn a skutočnosť, že ich je možné ľahko stratiť. Obal ďalej poukazuje aj na otvor pre duálny fotoaparát, ktorému má pri horších svetelných podmienkach vypomáhať duálny LED blesk.


zdroj fotografie: MyDrivers

Okrem toho sa k nám dostala aj fotografia údajného slotu pre SIM karty pochádzajúceho priamo zo Xiaomi Mi6. Zverejnená bola na sociálnej sieti Weibo a slot z Mi6 porovnáva so slotom predchodcu, Xiaomi Mi5. Zaujímavosťou je, že SIM slot zo Xiaomi Mi6 obsahuje gumené tesnenie, čo predpovedá už nedávno spomínanú vodeodolnosť. Používateľ, ktorý fotografiu zverejnil, sa taktiež zmieňuje o certifikácii IP67, ktorú by mohla Mi6-ka naozaj niesť. Práve kvôli vodeodolnosti má Xiaomi z Mi6-ky odstrániť populárny 3,5 mm audio jack.

zdroj fotografie: Weibo

Podľa posledných správ má predstavenie smartfónu Xiaomi Mi6 vo viacerých verziách prebehnúť 11. apríla, no nič nie je ešte oficiálne potvrdené a tak ber tento dátum s menšou rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom