Xiaomi len nedávno predstavilo svoj nový model Mi5C, ktorý ako prvý dostal do výbavy vlastný procesor spoločnosti, Surge S1. Najväčším negatívom tejto novinky je, že podporuje iba pásma domácich operátorov v Číne. Teraz sa však na verejnosť dostal návod, vďaka ktorému sa zoznam podporovaných pásiem operátorov rozšíri. 

Už dlhšiu dobu sa hovorilo o tom, že Xiaomi plánuje predstaviť smartfón s vlastným procesorom. Po dlhom čakaní sa tak aj skutočne stalo a na svet sa dostal model Mi5C. V jeho útrobách drieme procesor Surge S1 vyrábaný 28 nm technológiou, ktorý prináša mnoho inovácií. Jeho štyri jadrá pracujú na maximálnej frekvencii 2,2 GHz a ďalšia štvorica pre menej náročné úlohy zvláda frekvenciu 1,3 GHz. Pri jeho návrhu sa Xiaomi zameralo na zlepšenie spracovania fotografií, no okrem toho pridalo aj programovateľný modem.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo prvý procesor z vlastnej dielne! Takýto je jeho výkon

S ním je možné rozšíriť skromnú podporu pásiem čínskych operátorov o nové frekvencie a navyše tento modem podporuje aj OTA aktualizácie. Nanešťastie, Xiaomi sa rozhodlo, že nový model Mi5C bude podporovať iba frekvenčné TD-LTE pásma čínskeho operátora China Mobile Telecom. Zvyšok sveta však využíva FDD-LTE pásma. Je možné, že sa Xiaomi ešte rozhodne v niektorej z aktualizácii odomknúť modem pre zvyšné pásma svetových operátorov. Dovtedy ti však prinášame návod, vďaka ktorému je možné odomknúť aspoň podporu našich 3G a čiastočne aj 4G sietí (zrejme len frekvencie 1800, 2100 a 2600 MHz).

Návod: 

1. Vstúp do aplikácie Telefón a na pomocou tohto kódu  *#*#1#*#* sa dostaneš do Song Assistant módu.

zdroj fotografie: MIUI

2. Zvoľ možnosť „TEL_Assistant“.

zdroj fotografie: MIUI

3. Následne zvoľ možnosť „Telephony“.

zdroj fotografie: MIUI

4. Klikni na „Production target“ a zvoľ možnosť „China Unicom“.

zdroj fotografie: MIUI

5. Teraz sa vráť o krok späť, zvoľ možnosť „Radio Access“, potom „5 Mode“ a nezabudni nastavenie uložiť.

zdroj fotografie: MIUI

6. Reštartuj svoje Xiaomi Mi5C.

7. Vlož do smartfónu SIM kartu jedného z našich operátorov a otestuj funkčnosť 3G/4G siete. Nezabudni však nastaviť správne APN operátora.

zdroj fotografie: MIUI

Nasledujúce screenshoty obsahujú ďalšie informácie, ktoré by ťa mohli zaujať.

zdroj fotografií: MIUI

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom