banner-mi-band-2
Začiatkom tohto mesiaca sme mohli byť svedkami predstavenia vôbec prvého VR headsetu od spoločnosti Xiaomi. Ten je v podstate vylepšenou a hodnotnejšou verziou prelomových VR okuliarov spoločnosti Google, Google Cardbox. Doteraz bola táto náhlavná súprava pre nás, Slovákov, nedostupná, čo sa však týmto dňom konečne mení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Úplne prvý výrobok, ktorý spoločnosť Xiaomi zamerala špeciálne na virtuálnu realitu, je možné používať s rôznymi zariadeniami a headset teda nie je obmedzený len na smartfóny tejto čínskej spoločnosti. Náhlavná súprava dokáže poňať všetky prístroje, ktoré sa svojou uhlopriečkou displeja vtesnajú do rozmedzia od 4,7 po 5,7 palcov. Ak vaše zariadenie spĺňa túto podmienku, tak vám už nič nebráni v tom, aby ste zažili jedinečné chvíle vo virtuálnej realite. Tá prichádza v čiernej farbe s jemnou povrchovou úpravou, ktorá pripomína kožu.

xiaomi-mi-vr-play-fotografie(4)

Na prednej časti tohto gadgetu nájdeme oranžové logo spoločnosti a otvory na odvod tepla spolu so zipsom, ktorý prechádza po obvode súpravy. Tento zips slúži na zachytenie vášho zariadenia v stabilnej polohe tak, aby nedošlo k jeho náhodnému vykĺznutiu. Pod prednou snímateľnou časťou sa teda skrýva medzera na smartfón, ktorý môže aj po umiestnení do headsetu vytvárať fotografie vďaka dvom vyššie spomenutým otvorom.

Kúpiť Xiaomi Mi VR Play za 17 €

xiaomi-mi-vr-play-fotografie(7)

Headset Xiaomi Mi VR Play váži necelých 209 gramov a vďaka nízkej hmotnosti drží na hlave ako uliaty. Zadná strana je ergonomicky vytvarovaná tak, aby okuliare dokonale prilnuli na vašu tvár. Jemný materiál zabezpečí príjemné nosenie a žiadneho nežiadúceho tlačenia sa tak obávať nemusíte. Dvojica šošoviek ponúkne čistý a jasný obraz, ktorý budete milovať. Okuliare sa dokážu postarať o zábavu rôzneho druhu vďaka vlastnému softvéru, ktorý ponúkne panoramatické videá a fotografie, 3D filmy, hry a iné aplikácie. Takisto vám nič nebráni v spárovaní tohto headsetu s aplikáciou Google Cardboard, ktorá pod sebou združuje množstvo skvelých titulov. Xiaomi Mi VR Play zaradil do ponuky náš partnerský e-shop Everbuying.net, v ktorom si tieto jedinečné okuliare na virtuálnu realitu môžete predobjednať už za 17 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
8%
Chcem to
75%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
8%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]