Každý koníček čosi stojí. Iste sa však zhodneme na tom, že PC gaming je jedným z tých finančne náročnejších​. Hráč, ktorý to myslí skutočne vážne, je doslova nútený svoju zostavu pravidelne upgradovať ako po softvérovej, tak aj po hardvérovej stránke. Aby toho nebolo málo, aj hry samotné stoja často poriadny balík.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Náruživým gamerom však začína svitať na lepšie časy. Spoločnosť Microsoft totižto zopár dní dozadu začala oficiálne šíriť doposiaľ najväčšiu aktualizáciu pre Windows 10, ktorá prináša množstvo nových a užitočných funkcií. Spomínaní hráči jednoznačne najviac ocenia nový herný mód, ktorý dokáže vďaka obmedzeniu procesov bežiacich na pozadí značne zlepšiť zážitok z hrania. Gigant sa nechal počuť, že po zapnutí tohto režimu môže snímková frekvencia v niektorých hrách stúpnuť až o 5 %. Na výkonných herných zostavách sa však, nanešťastie, žiaden výrazný rozdiel postrehnúť nedá.

zdroj fotografie: USGamer

Nenechaj si ujsť
Microsoft vypustil obrovský update pre Windows 10! Toto by si mal o ňom vedieť

Pravý opak sa však odohráva na menej výkonných zariadeniach, ktoré s graficky čoraz náročnejšími hernými titulmi nestíhajú. Po zapnutí herného módu však takéto zariadenia podávajú citeľne lepšie výsledky. Samozrejme, herný mód nedokáže zázraky a ak má tvoja mašina cez 5 rokov, na plynulé hranie najnovšieho Mass Effectu či Battlefieldu s najvyššími detailmi môžeš rovno zabudnúť.

Aktivácia:

Na druhú stranu, ak oželieš strhujúci vizuál a pokojne si vystačíš aj so slabšou grafikou, môžeš sa tešiť na plynulejší herný zážitok. Microsoft tak mierne pomohol všetkým PC hráčom, ktorí budú po novom nútení obmieňať hardvérové komponenty menej často ako predtým.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
14%
Mám to
29%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
29%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]