Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V utorok bola pre Windows 10 vydaná nová kumulatívna aktualizácia, ktorá mala vylepšiť viacero oblastí a opraviť vyše 80 zraniteľností systému. Niektorým používateľom sa táto aktualizácia mohla nainštalovať automaticky. Nakoniec ale Microsoft priznal, že posledný update pre Windows 10 vo viacerých verziách spôsobuje pád systému a modrú obrazovku smrti, informuje Windows Latest.

Nová aktualizácia pre Windows 10 bola vydaná 9. marca pre všetky jeho podporované verzie a taktiež bola vydaná aj pre serverovú verziu systému. V závislosti od verzie, pre ktorú bol update určený, sa odlišuje jeho označenie.

Vo výsledku však má táto automatická aktualizácia spôsobovať BSoD (Blue Screen of Death) a pád systému, pokiaľ chce používateľ využiť tlačiareň.

Aktualizácia 16. marca:

Microsoft reagoval na problém, ktorý spôsobila jeho posledná aktualizácia pre Windows 10 z minulého týždňa. Spoločnosť vydala aktualizačný balík, ktorý opravuje pády systému pri pokuse o tlačenie. Že sa jednalo o rozšírený problém potvrdzuje aj rýchlosť, akou Microsoft update vydal. Obyčajne si v pri riešení niektorých problémov dáva poriadne načas.

Zobraziť celú galériu (2)
Snímka obrazovky/Redakcia

Včera tak bola sprístupnená aktualizácia pre Windows 10 vo všetkých podporovaných verziách. Číslo aktualizácie sa líši od verzie systému, pre ktorý je určená. Po inštalácii tohto balíka má byť problém s pádmi systému a zobrazovaním modrej obrazovky smrti pri tlačení z office programov vyriešený.

Pôvodný článok:

Posledný update Microsoftu môže spôsobovať modrú obrazovku smrti

Marcová záplata tak mala priniesť množstvo opráv pre viaceré problémy, no nakoniec vytvorila vlastný, ktorý musí Microsoft opraviť. Modrá obrazovka smrti sa má používateľom objavovať pri tlačení s viacerými tlačiarňami rôznych značiek.

K pádu systému a zobrazeniu BSoD má dochádzať vždy pri tlačení z rôznych office programov, vrátane tých od Microsoftu, programov LibreOffice, z Poznámkového bloku a iných textových programov.

Problém s BSoD sa objavuje s týmito aktualizáciami pre Windows 10:

  • KB5000803 pre Windows 10 vo verzii 1607
  • KB5000812 pre Windows 10 vo verzii 1703
  • KB5000809 pre Windows 10 vo verzii 1803
  • KB5000822 pre Windows 10 vo verzii 1809
  • KB5000808 pre Windows 10 vo verzii 1909
  • KB5000802 pre Windows 10 vo verzii 2004 a 20H2

Microsoft zatiaľ nepriniesol záplatu, ktorá by tento problém opravila. Podľa spoločnosti je však možné vyhnúť sa BSoD využitím priameho tlačenia, pri ktorom nedochádza k pádom. V takom prípade je však potrebný zásah pomocou príkazu cez príkazový riadok. Jednoduchším riešením je odinštalovanie poslednej kumulatívnej aktualizácie.

Zobraziť celú galériu (2)
Snímka obrazovky/Redakcia

Nenechaj si ujsť
Za 6 rokov najväčšia zmena: Windows 10 predstavuje kompletne prerobený dizajn, takto vyzerajú nové ikony

Ako odinštalovať aktualizačný balík vo Windows 10:

  • Otvoriť Nastavenia
  • Prejsť do možnosti „Aktualizácia a zabezpečenie“
  • Zvoliť možnosť „Zobraziť históriu aktualizácií“
  • Kliknúť na „Odinštalovať aktualizácie“
  • Nájsť problémovú aktualizáciu podľa označenia a po kliknutí pravým tlačidlom myši zvoliť „Odinštalovať“
  • Následne je vhodné pozastaviť automatické aktualizácie, aby sa najnovšia chybná aktualizácia znova nenainštalovala

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú