Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Napriek tomu, že práca vývojárov mobilných aplikácií rozhodne nie je jednoduchá záležitosť, tak aj v tejto oblasti nájdeme detské supertalenty, ktoré dokážu vo veľmi mladom veku produkovať profesionálne aplikácie. Príkladom toho je aj 11-ročný Yuma Soerianto.

Yuma, ktorý žije v austrálskom Melbourne sa stal amatérskym vývojárom vo veľmi mladom veku. Začiatky jeho programátorských skúseností siahajú päť rokov dozadu, a ku všetkému ho, dá sa povedať,  priviedla televízia. Yuma sa totiž v tom čase vždy po návrate zo školy zapozeral na program v televízii, ktorý sa však po čase začal opakovať. To malého školáka prestalo baviť a zistil, že chce robiť niečo iné. Opisuje jeho príbeh portál Cnet.

A tak sa malý Yuma dostal k programovaniu, ktorého základy mu ukázal a v začiatkoch ho viedol jeho otec. Mladík sa zdokonaľoval aj sám prostredníctvom rôznych online kurzov a hier, vytvoril si vlastnú webstránku a následne prvú webovú hru. Učil sa čoraz zložitejšie veci a vývoj aplikácií sa stal pre Yumu veľkou vášňou.

Všíma si ho aj Apple

Dnes má už 11-ročný chlapec na konte celkovo 7 aplikácií, ktoré sa nachádzajú v obchode App Store. Vytvoril napríklad aplikáciu Weather Duck, ktorá ti na základe počasia odporučí, čo si vlastne v daný deň obliecť. Jeho najnovší počin Let’s Stack AR! už využíva prvky rozšírenej reality a je to Yumova prvá platená hra. Za cenu necelého eura ti umožní zabávať sa so stavaním čo najvyššej vežičky v kombinovanom prostredí reality a digitálneho sveta.

Nenechaj si ujsť
Toto je obrovský talent vo vývoji umelej inteligencie. Len 17-ročný stredoškolák vedie prelomový výskum v Muskovej firme

11-ročný vývojár, ktorý má už v tak mladom veku závideniahodné skúsenosti s programovaním, sa našťastie rozhodol, že sa o svoje vedomosti podelí. Na YouTube nájdeš jeho kanál Anyone Can Code, na ktorom prostredníctvom videí učí programovať ďalších. Mladý talent si už všimol aj samotný Apple, ktorý Yumovi udelil štipendium a v júni sa zúčastní vývojárskej konferencie WWDC v americkom San Jose. Vývojársky svet má teda svoj ďalší supertalent.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú