Už dlhšie dostávame od čitateľov návrhy na zaujímavé články, ktoré sa postupne snažíme zrealizovať. Najnovšie sme sa zamerali na šikovné a cenovo dostupné projektory, ktoré sú vhodné pre plnohodnotné používanie a tiež jeden špeciálny pre domácich majstrov. 

DIY Projektor

zdroj fotografie: Gearbest.com

Kúpiť DIY projektor za 16 €

Možno budeš prekvapený, no provizórny projektor si môžeš postaviť rýchlo a lacno sám doma. V domácich podmienkach ti na to stačí iba lupa, krabica od topánok, smartfón a čo najtmavšia miestnosť. Lupa je spojka a jednou z jej hlavných vlastností je, že pri správnom umiestnení ti dokáže vytvoriť ostrý zväčšený prevrátený obraz. Zaostrovanie prebieha zmenou vzdialenosti medzi mobilom a šošovkou. Lepší efekt dosiahneš s čo najväčším jasom displeja a veľkosťou lupy. Ak sa ti nechce hľadať potrebný materiál a stavať od nuly, môžeš si kúpiť potrebný predpripravený materiál za necelých 16 €.

UNIC UC46

zdroj fotografie: Gearbest.com 

Kúpiť projektor UNIC UC46 za 65 €

Projektor spoločnosti od UNIC s modelovým označením UC46 je vhodný pre nenáročných používateľov, ktorí si občas radi pozrú večerný film. Má kompaktné rozmery, dostupnú cenu a dokáže premietať v natívnom rozlíšení 800 x 480 pixelov. Vďaka tomu je vhodný predovšetkým na premietanie širokouhlého obrazu 16:9, ale poradí si aj s pomerom strán 4:3. Výrobca udáva svietivosť 1200 lumenov, kontrastný pomer 800:1 a premietaný obraz o veľkosti 36 – 130″. Konektivita zahŕňa HDMI, USB konektor, slot pre SD karty, ale aj WiFi. Projektor podporuje operačné systémy Android, Windows 10 a iOS. Kúpiť si ho môžeš za 65 €.

UNIC P1 Plus

zdroj fotografie: Gearbest.com

Pri výrobcovi UNIC ešte chvíľu ostaneme. Zaujímavým projektorom je aj model P1+, ktorý je vyrobený v tvare plastovej kocky s hranou 4,7 cm a hmotnosťou iba 93 g. Malé rozmery zabezpečuje DLP technológia od Texas Instruments, kedy nie je obraz premietaný po prechode LCD panelom ako pri predchádzajúcom modeli, ale využíva sa odraz od digitálneho kremíkového čipu.

zdroj fotografie: Gearbest.com

Kúpiť mini-projektor UNIC P1 + za 77 €

Kvôli použitej technológii došlo k zníženiu natívneho rozlíšenia na 640 x 360 pixelov a kontrast zostal v pomere 800:1. Zároveň je zabezpečená nižšia spotreba a projektor si vystačí s energiou z powerbanky (5 V pri 2 A). Maximálna veľkosť premietanej plochy je 80″. Súčasťou je aj vstavaná batéria s kapacitou 950 mAh. Vďaka tomu sa výborne hodí napríklad na kempovanie alebo náhodné príležitosti, kedy nie je elektrická sieť k dispozícii. Cena verzie P1 Plus sa pohybuje okolo 77 €.

Excelvan LED 96 Plus

zdroj fotografie: Excelvan

Ak hľadáš vysoké rozlíšenie za priateľskú cenu, riešením je projektor Excelvan LED 96 Plus. Najvýkonnejší projektor v tomto výbere sa chváli natívnym rozlíšením 1200 x 800 pixelov, ktoré ti sprostredkuje čistý obraz a ešte lepší zážitok. Vďaka 120 W LED lampe so svietivosťou 3000 Lumenov bude obraz jasný aj cez deň. Kontrastný pomer premietaného obrazu je 2000:1 a nechýba široká konektivita v podobe 2 x HDMI, AV, VGA, 2 x USB a TV tunera.

zdroj fotografií: Excelvan

Kúpiť projektor Excevan LED 96 Plus

Tento projektor nie je práve najmenší, jeho hmotnosť je 3,2 kg a rozmery sú 33 x 27 x 11 cm. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie. Projektor dokáže premietať 120″ obraz z maximálnej vzdialenosť 4,15 metra. Aj napriek vyššiemu rozlíšeniu sa cena Excelvan LED 96 Plus zastavila na prijateľných 145 €. Ak hľadáš aj nejaké vhodné premietacie plátno, dokúpiť si môžeš napríklad toto.

Vhodné premietacie plátno

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú