banner-redmi-pro
Štvrtý najväčší výrobca smartfónov v Číne je aj tento rok poriadne aktívny. Xiaomi je pravidelným predstavovaním smartfónov už dávno známe a tento rok má na svojom konte už 11 perfektných kúskov. Jedná sa prevažne o zariadenia nižšej a strednej triedy, no výrobca nezaháľal a ukázal, že to vie aj s pravými vlajkovými loďami. V tomto článku sa pozrieme na každý jeden smartfón predstavený od začiatku roka, až po súčasnosť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Január

Hneď zo začiatku roka to Xiaomi rozbalilo s nástupcom modelu nižšej triedy – Redmi 2. Model Redmi 3 však nebol len miernym vylepšením oproti Redmi 2, ale celkovo zmenil pohľad na nižšiu triedu smartfónov a dokázal, že ani za lacný smartfón sa nemusíte hanbiť. Dostatočný výkon mu zabezpečuje Snapdragon 616 a excelentnú výdrž veľká 4000 mAh batéria. Nechýba ani „kompaktný“ 5-palcový HD displej či kovové telo.

xiaomi-redmi-3-hands-on-fotky (2)

Február

xiaomi-mi5-cierna-nahlad

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Najzaujímavejším mesiacom bol určite február. Po viac ako roku a pol sme sa konečne dočkali predstavenia vlajkovej lode Mi5, ďalšej vylepšenej verzie Mi4 – Mi4S – a uvideli sme aj Snapdragon verziu smartfónu Redmi Note 3, teda Redmi Note 3 Pro. Mi5 bol svetu ukázaný na konferencii MWC v Barcelone s najlepšími možnými špecifikáciami a priaznivou cenovkou. Medzitým bolo v Číne rušno predstavovaním modelu Mi4S, čo je vlastne Mi4C v prémiovejšom sklenenom tele.

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi5: Prichádza nový kráľ čínskych smartfónov!

xiaomi-mi4s-recenzia-fotky (8)

Xiaomi Redmi Note 3 sa radí medzi veľmi populárne smartfóny, ktorý bežal na MediaTeku Helio X10. Verzia Pro priniesla výkonnejší Snapdragon 650 a cena napriek tomu stále nepresiahla hranicu 200 €.

xiaomi-redmi-note3-pro-recenzia (16)

Marec

Ubehli len dva mesiace a výrobca už predstavuje vylepšenú verziu Redmi 3-ky. Textúra na zadnej strane zmizla, pribudla väčšina pamäť RAM a ROM a snímač odtlačkov prstov. Redmi 3 Pro sa už tak radí skôr do strednej triedy.

xiaomi-redmi-3-pro-recenzia (18)

Máj

V máji prebehlo odhalenie netradičnej novinky. Displeje súčasných smartfónov sú síce dosť veľké, no Xiaomi si napriek tomu povedalo, že vyrobí svoj doposiaľ najväčší smartfón. Výsledkom bol Mi Max s obrovským 6.44-palcovým displejom a Snapdragonom 650/652.

xiaomi-mi-max-recenzia (12)

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Max: Dokonalé monštrum

Jún

A opäť tu máme ďalšieho nováčika v sérii Redmi. Alebo skôr nováčikov. Sú nimi Redmi 3S a 3X, ktoré sa dočkali novšieho Snapdragon 430 procesora. Redmi 3X je v podstate model Redmi 3S určený pre čínskeho operátora.

xiaomi-redmi-3s-vypredaj

Júl

Dostávame sa k definitívnemu kráľovi série Redmi. Je ním smartfón s jednoduchým názvom Xiaomi Redmi Pro, ktorý siaha na päty aj vlajkovým lodiam. Cenovka však aj tak ostala rekordne nízko. MediaTek Helio X20 / X25, OLED displej a duálny fotoaparát. To je výbava, za ktorú v e-shopoch zaplatíte len okolo 260 €.

xiaomi-redmi-pro-unboxing-foto-7

Čo by to ale bol za mesiac bez ďalšieho Redmi 3, no nie? Výrobca nespal a priniesol Redmi 3S Prime s väčšou operačnou pamäťou a úložiskom. Tento model je primárne určený pre indický trh.

August

Ak sa vám Redmi Note 3 Pro nezdal vzhľadom na cenu dostatočne dobrý, je tu pre vás nový Redmi Note 4. Dizajn podobný Redmi Pro a procesor Helio X20 sú však asi jediné vylepšenia voči predchodcovi. Je dosť možné, že o pár mesiacov príde aj Redmi Note 4 Pro so Snapdragon procesorom tak, ako tomu bolo aj pri Redmi Note 3.

TIP: Xiaomi Redmi Note 4 oficiálne: Luxusný dizajn, MediaTek Helio X20, 4100 mAh batéria a cena 120 €

xiaomi-redmi-note4-oficialne(4)

A čo bude ďalej? Zatiaľ očakávame príchod phabletu Mi Note 2, no uvidíme, čím nás Xiaomi ešte nakoniec prekvapí. Vlastníte niektorý z vyššie spomínaných smartfónov? Ak áno, neváhajte sa s nami v diskusii podeliť o to, ako ste s ním spokojný.

TIP: Xiaomi Mi Note 2 sa opäť ukazuje na živých fotografiách

Render Mi Note 2

Render Mi Note 2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
48%
Chcem to
0%
Mám to
34%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.