Volkswagen dnes oficiálne ukázal novú generáciu najpredávanejšieho auta značky. Nový evolučný stupeň Volkswagenu Polo prináša množstvo revolučných funkcií a ešte viac tak zmenšuje priepasť medzi ním a o triedu vyšším modelom Golf.

Polo je bezpochyby jedným z najúspešnejších modelov automobilky. Bestseller z Wolfsburgu sa vyrába už od roku 1975 a za túto dobu sa predalo vyše 18 miliónov exemplárov tohto nesmierne úspešného auta.

NEPREHLIADNI
Elektrický Volkswagen je kráľom. Poznáme svetové auto pre rok 2021

Nové Polo je postavené na modulárnej platforme MQB A0, ktorá je narozdiel od väčších modelov, ako napríklad Golf či Tiguan, určená pre tie najkompaktnejšie koncernové vozidlá. Z hľadiska dizajnu ide o extrémne vydarený kúsok, najmä v edícii R-line a GTI pôsobí veľmi športovo a dravo.

Volkswagen

Žiaľ, vzhľad nijako neovplyvní motorizácie a od úvodu sú k dispozícii iba dobre známe 1-litrové trojvalce. Na výber bude ihneď pri spustení predaja možnosť vybrať si zo štvorice motorizácií, tú najekologickejšiu variantu predstavuje 1.0 TGI na stlačený zemný plyn. Na otázku, či sa v budúcnosti dočkáme aj plug-in hybridnej motorizácie, nám PR manažér Volkswagenu Slovensko, Marek Chovanec odpovedal, že pri modeli Polo sa tejto ekologickej alternatívy nedočkáme.

Loading...

Loading…

Okrem pomerne bohatej nádielky motorov je k dispozícii aj široká ponuka stupňov výbavy. Základ tvorí výbava Polo, ktorá má už v sérii predné aj zadné LED svetlomety, multifunkčný volant či technológiu Line Assist. V základe je tiež digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 8″ (20,3 cm), ktorý dopĺňa dotyková obrazovka infotainmentu Composition Media o veľkosti 6,5″ (16,5 cm).

Výbava Life pridáva k základu funkciu App Connect pre pripojenie smartfónu cez Apple CarPlay alebo Android Auto. Ďalej sú to hmlové svetlá, či lakťová opierka s USB-C konektormi vzadu.

Style výbava prichádza so špičkovými IQ Light matrixovými svetlometmi, ktoré sú v modeli Polo vôbec poprvýkrát. K výborným svetlám sa pridávajú predné aj zadné parkovacie senzory, ambientné osvetlenie interiéru, ale aj prepracovanejší infotainment Ready2Discover s displejom o veľkosti 8″ (20,3 cm). V tomto stupni výbavy tiež pribudla možnosť bezdrôtového pripojenia Android Auto a Apple CarPlay.

Volkswagen

Športovo ladený stupeň výbavy R-Line prichádza s výraznými zmenami dizajnu exteriéru, ktorý je športovejší. Nechýbajú typické prvky „R“, ako nárazníky, otvory na nasávanie, či chrómové koncovky výfuku. Takisto aj interiér je ladený do športového dizajnu.

Neskôr v lete tohto roku sa dočkáme aj najvýkonnejšej verzie GTI so štvorvalcovým benzínovým motorom. Pri všetkých verziách výbavy je samozrejme k dispozícii aj bohatá príplatková výbava, napríklad v podobe bezkľúčového prístupu do auta, 300 W ozvučovacieho systému beatsAudio, hlasové ovládanie a podobne.

Volkswagen

Z príplatkovej výbavy je tiež na výber aj väčší 10,25″ digitálny kokpit, ktorý zvláda zobraziť aj navigáciu. Vypichnúť môžeme dvojzónovú digitálnu klimatizáciu, či funkciu IQ Drive Travel Assist, ktorá, v kombinácii s adaptívnym prediktívnym tempomatom a asistentom udržiavania v jazdnom pruhu, umožňuje čiastočnú automatizovanú jazdu vozidla až do rýchlosti 210 km/h.

Začiatok predaja na Slovensku je plánovaný na jún 2021 s predpokladanou uvádzacou cenou 12 990 € za základný model Polo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom