Bývalý viceprezident Googlu, Vic Gundotra, by si vraj na fotografovanie nikdy nezaobstaral Android smartfón. Podľa neho by si mal každý, kto chce svojím smartfónom fotografovať, kúpiť iPhone.

Vic Gundotra, meno, ktoré bolo po dlhé roky spájané s Google+ a mobilnou divíziou vyhľadávacieho giganta, má na Androidy vlastný názor. Podľa jeho vlastných slov by si nikdy nezaobstaral Android smartfón na fotografovanie.

Vyjadrenie hodné bývalého VP?

Svoje tvrdenie vysvetľuje takto. Android je open source operačný systém a musí zostať „neutrálny pre všetky strany“. Presne to je hlavným dôvodom, prečo Android smartfóny nemôžu disponovať skvelými fotoaparátmi, ako napríklad iPhone 7.

„Problém je nasledovný: Je to Android. Android je (väčšinou) open source operačný systém, ktorý musí byť neutrálny pre všetky strany. To znie dobre, kým sa nedostanete do detailov. Aj vy ste sa niekedy čudovali, prečo má Samsung takú metúcu škálu možností fotografovania? Mám používať aplikáciu fotoaparátu od Samsungu? Alebo fotoaparát od Androidu? Galériu od Samsungu alebo Fotky Google?“

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ďalej dodáva, že nato, aby Google mohol realizovať inovácie iných spoločností, ako Samsung, LG a HTC prostredníctvom príslušných API, môže trvať roky. Ďalším aspektom, na ktorý poukazuje bývalý viceprezident, je výpočtová úroveň fotografie vyžadovaná v súčasnosti pre kvalitné fotoaparáty a najmä skutočnosť, že spoločnosť Google v poslednej dobe upadá, i keď toto tvrdenie je poriadne odvážne. Na druhej strane Apple tieto obmedzenia nezaťažujú a svoje vylepšenia a inovácie fotoaparátu môže jednoducho zahrnúť do softvérových aktualizácií.

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Svoje názory dal jasne najavo aj na Facebooku, kde sa jednoznačne vyjadril, že by Android smartfón nikdy nepoužíval na fotografovanie. Ďalej pokračoval vyjadrením, že ak si používateľ skutočne potrpí na kvalitu fotografií, zaobstará si iPhone. Ak mu nevadí byť niekoľko rokov pozadu, kúpi si Android. Tu platí staré známe porekadlo: „Koľko ľudí, toľko chutí“.

Súhlasíš?
Nenechaj si ujsť
Používatelia Androidov prechádzajú na iPhony. Tieto štatistiky hovoria za všetko

Je však potrebné poznamenať, že fotoaparáty smartfónov od Google, Samsungu či HTC (najmä vo vlajkových lodiach) produkujú skutočne kvalitné fotografie. Tie sa nielenže v niektorých prípadoch vyrovnajú kvalite tých z iPhonov, ale častokrát ich aj výrazne prevýšia. Ako príklad si zoberme benchmarkovú stránku DxOMark, kde prvé priečky obsadzujú HTC U11, Google Pixel či Galaxy S8. Koniec koncov, všetko závisí na osobných preferenciách používateľa. Myslíme si, že toto tvrdenie bývalého VP Googlu je dosť odvážne. Súhlasíš s ním alebo máš na Androidy úplne iný pohľad čo sa fotografických kvalít týka?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom