Povesť slávnej línie phabletov Galaxy Note sa počas minulého roka otriasla v základoch. Neslávne známa Note 7-čka totiž spackala všetko, čo sa len dalo a Samsung tak musí úplne nanovo budovať  svoje dobré renomé. 

Rôznorodé vtipy, obrázky či videá kolujú internetom niekoľko mesiacov. Avšak tí, ktorí sú oveľa viac zameraní na fakty a veria v napravenie tejto situácie, netrpezlivo očakávajú, kedy sa vynoria čerstvé informácie o novom phablete pre rok 2017. Dnes je ich šťastný deň, keďže sme sa dozvedeli slušnú nádielku správ a špecifikácií.


zdroj fotografie: Slashleaks

Popri prípravách na predstavenie S8-čky a väčšej verzie S8+ sa však treba aspoň minimálne okrajovo zamerať aj na Galaxy Note 8, ktorý s dnešným únikom markantne nabral na záujme zo strany všetkých fanúšikov.

Procesor

Pohonným agregátom tohto pokročilého smartfónu bude dvojica procesorov – Snapdragon 835 a Exynos 9 z domácej dielne kórejského giganta. Opäť teda bude platiť, že jeden procesor bude pre americký trh, kým druhý bude zásobovať zvyšok sveta.

zdroj fotografie: Samsung

Ohľadom Snapdragonu je situácia jasná, tam nie je veľmi čo riešiť, no vyššie spomínaný Exynos ešte stále nemá reálneho zástupcu. Povráva sa o záhadnom Exynose 9810, pričom ale ten je stále len v rovine špekulácií.

Displej

Vzhľadom na nespornú dominanciu Samsungu v tejto oblasti je použitie ďalšieho revolučného displeja viac než len pravdepodobné. Hovorí sa o gigantickom 6,4-palcovom displeji s neskutočným 4K rozlíšením a, samozrejme, o minimálnych rámikoch okolo displeja à la S8-čka. Dokonca aj pomer strán vybočí zo štandardu a ponúkne netradičných 18.5:9. Výsledné rozlíšenie 4K panela by teda predstavovalo 4428 x 2160 pixelov.

Nenechaj si ujsť
Video: Výsledné skóre Samsungu Galaxy S8 v AnTuTu ti vyrazí dych! Konkurenciu zanechal ďaleko za sebou

zdroj fotografie: Techmiao

Dizajn a hardvér 

Ak sa ešte vrátime k hardvérovým špecifikáciám, procesor doplní RAM pamäť o kapacite 6 GB, respektíve masívne 256 GB interné úložisko s možnosťou rozšírenia skrz microSD karty. Po stránke dizajnu to bude zaiste veľká podobnosť na modely Galaxy S8 a S8+. Vzhľadom k integrácii inteligentného pera S-Pen sa však niekoľkých zmien predsa len dočkáme. Pravdepodobne nebude chýbať ani USB Type-C konektor, 3.5 mm audio jack či vodeodolnosť.  Zo skečov je ďalej vidno aj zaujímavé dierky na prednej strane, ktorých zámer je nám zatiaľ absolútne neznámy. V ľavej stene bude zakomponované aj tlačidlo na aktiváciu hlasového asistenta Bixby.

Tieto špecifikácie rozhodne lákajú celý technologický svet, no Samsung musí rátať s tým, že pri Note 8-čke musí výraznejšie zapracovať, keď si chce ešte získať naspäť stratenú priazeň. V každom prípade, tento smartfón vyzerá čoraz reálnejšie a našťastie informácie o zrušení tejto populárnej línie zdá sa, že nadobro utíchli. Ty by si si ešte dokázal niekedy kúpiť Galaxy Note smartfón?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom