Svätý Martin

Na jeseň minulého roka nám vyrazil dych gameplay z ďalšieho „slovenského GTA“. Na rozdiel od Vivat Slovakia však ide o projekt jednotlivca Tomáša Králika z Martina, ktorý už do hry investoval viac ako 2 roky práce. Na tvorbu modelov použil sčasti satelitné zábery, no hlavnou súčasťou bolo fotenie reálnych budov a vkladanie textúr na modely, ktoré sám vytvoril.

Desaťminútové video nám ukázalo ešte nie celkom detailné, avšak na pomery jednotlivca nadštandarde prepracované mesto, prestrelku, jazdný model, ale aj ambíciu priniesť do hry slovenský dabing. Svätý Martin bude postavený na Unreal Engine 5, prostredie a lokality budú presne zodpovedať skutočnosti.

Ako sám mladý vývojár povedal, ide skôr o menší nezávislý projekt, no s podporou na Patreone by mohol dosiahnuť aj vyšší cieľ. Keďže hra je zatiaľ iba v ranom štádiu, dátum vydania zatiaľ nebol ohlásený.

HeistGeist

Pokiaľ si fanúšikom deckbuildingových kartoviek, Doublequote Studio prichádza s novinkou HeistGeist. Môžeš sa tešiť na štýlovú lúpežnú hru v cyberpunkovom štýle. Hlavná protagonistka Alex a jej tím budú mať za úlohu získavať dáta z futuristických korporácií.

Pri lúpežiach bude zapojených niekoľko členov tímu a dostaneš možnosť rozhodovať sa, akým štýlom chceš v misiách postupovať. Pokiaľ si vyberieš „hlučnú“ cestu, zvýšiš úroveň ostražitosti stráží a pravdepodobne ťa bude čakať viac súbojov a teda nižšia šanca na dosiahnutie cieľa.

Postup lúpežou prebieha posúvaním sa na mape cez sieť záchytných bodov, kartovými súbojmi a občas aj hackovaním, ktoré je príjemným spestrením, keďže perfektne zapadá do konceptu hry. Na základni sa môžeš porozprávať s členmi tímu a upraviť si svoj balík kariet predtým, ako sa vydáš na ďalšiu misiu.

O kvalite štúdia svedčí aj predchádzajúci projekt – spaghetti western Blood will be Spilled, ktorý získal slovenské ocenenie za hru roka 2019. HeistGeist rozdá karty už tento rok na PC a Switchi, pričom na Steame je už dostupné demo.

Colonize

Hráči, ktorí prišli do styku s hrami ako Frostpunk či Banished, je žáner hardcore budovateľských stratégií dobre známy. Pre všetkých ostatných ide o simulátor stavby a manažmentu mesta, pričom takmer všetky okolnosti, vrátane prostredia či vplyvu počasia, idú práve proti hráčovi a neustále ho držia v strehu.

O vytvorenie podobnej hry sa pokúšajú aj vývojári z Košického Rembrosoft pri svojej budovateľskej stratégii Colonize. Hráč sa bude snažiť vytvoriť kolóniu usadlíkov po príchode do Nového Sveta. Život v 17. storočí však nie je jednoduchý, bude teda na hráčovi, aby každý obyvateľ plnil svoju úlohu a sklady s jedlom a surovinami boli zaplnené.

Nebezpečenstvo predstavujú domorodé Indiánske kmene a piráti, no najväčším nepriateľom v hre bude hlad a počasie. Obchodovanie bude taktiež súčasťou hry – ako guvernér budeš môcť spolupracovať s kráľom, ktorý ťa bude za tvoje služby zásobovať potrebnými surovinami či vojskom.

O distribúciu sa bude starať CreativeForge Games a demo si už môžeš zahrať na Steame, ktorý bude výhradnou platformou pre Colonize. Dátum vydania plnej hry ešte nie je stanovený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP