banne-iphone-7
Žijeme v dobe, ktorá aktuálne prežíva rozmach duálnych fotoaparátov u smartfónov a týmto trendom sa vybralo aj Apple pri novom iPhone 7 Plus. Keďže je to stále pomerne novinka, mnohých z nás teraz určite zaujíma kvalita fotografií vytvorená takýmto fotoaparátom.

Aby sme mali predstavu o tom, ako fotí duálny fotoaparát iPhonu 7 Plus, web BusinessInsider priniesol rozsiahle porovnanie fotoaparátu so starším Samsung Galaxy S7. iPhony, rovnako ako smartfóny značky Samsung, sú známe veľmi kvalitnými fotoaparátmi a radia sa medzi absolútnu špičku. Ako si však vedia nový iPhone v porovnaní so starším Galaxy S7? Prekvapivo, nie najlepšie. Fotky vyhotovené s iPhonom sú samozrejme, veľmi kvalitné, no prekvapivo na starší Samsung stále nestačia. Na fotografiách je vždy iPhone 7 naľavo a Samsung Galaxy S7 napravo.

TIP: Prvá demontáž nových iPhone 7 a 7 Plus odhalila smiešne kapacity batérií

Na slnečnom svetle produkujú obidva smartfóny úctyhodné zábery.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Farby a kontrast vyzerajú skvelo. iPhone však produkuje o niečo prirodzenejšie farby.

Ostrosť je podobná.

Galaxy S7 má o trochu lepšiu ostrosť, no rozdiel je minimálny.

Avšak, iPhone boduje s ostrosťou pri priblížení.

Pohľad iPhonu je oveľa bližší k ľudskému oku, a to vďaka teleobjektívu s optickým zoomom. Výsledkom sú menej skreslené fotografie.

Fotoaparát iPhonu dokáže lepšie vyhodnotiť expozíciu a zaostrovanie, keď sa objaví nová tvár alebo objekt. Každá fotografie je teda svojim spôsobom unikátna.  

 

Pri tejto fotografii iPhone značne prepálil oblohu a je úplne nerozoznateľná. Samsung však na druhej strane dokáže využiť špeciálny algoritmus, ktorý nádherne vykreslil oblohu.
Duálny 12 MPx fotoaparát iPhonu 7 Plus má nízku clonu f/1.8. Samsung Galaxy S7 disponuje ešte o niečo nižšou clonou f/1.7, ktorá umožňuje používateľovi fotiť  bližšie k predmetu. Výsledok je však takmer identický s konkurentom. I keď toto môže byť skôr subjektívne, iPhone disponuje krajším kontrastom a farebným podaním snímkov. 
Najväčší rozdiel je pravdepodobne pri automatickom zaostrovaní. Samsung svojho konkurenta doslova rozdrtil a iPhone pri automatickom zaostrovaní vytváral slušné množstvo chýb. 
Pri pohľade na detaily tieňov a farebné podanie je na tom opäť o niečo lepšie Samsung. 
Samsungy sú stále neohrozeným kráľom nočných fotografií a ani nové smartfóny od Applu to nezmenili, no oproti iPhonu 6S si 7-čka značne polepšila. 

 

Na tejto fotografii vidno obrovský rozdiel vo vykresľovaní detailov 

Samozrejme, obidva smartfóny podávajú výborné výsledky, no predsa je Samsung ešte na vyššej úrovni po stránke kvality. V prospech iPhonu hrajú len minoritné víťazstvá. Vyjadrite sa v komentároch aj vy, ktorý smartfón podľa vás podáva kvalitnejšie výsledky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom