Teraz čítate
Veľké porovnanie fotoaparátov iPhone 7 Plus a Galaxy S7. Ktorý fotí lepšie?

banne-iphone-7
Žijeme v dobe, ktorá aktuálne prežíva rozmach duálnych fotoaparátov u smartfónov a týmto trendom sa vybralo aj Apple pri novom iPhone 7 Plus. Keďže je to stále pomerne novinka, mnohých z nás teraz určite zaujíma kvalita fotografií vytvorená takýmto fotoaparátom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aby sme mali predstavu o tom, ako fotí duálny fotoaparát iPhonu 7 Plus, web BusinessInsider priniesol rozsiahle porovnanie fotoaparátu so starším Samsung Galaxy S7. iPhony, rovnako ako smartfóny značky Samsung, sú známe veľmi kvalitnými fotoaparátmi a radia sa medzi absolútnu špičku. Ako si však vedia nový iPhone v porovnaní so starším Galaxy S7? Prekvapivo, nie najlepšie. Fotky vyhotovené s iPhonom sú samozrejme, veľmi kvalitné, no prekvapivo na starší Samsung stále nestačia. Na fotografiách je vždy iPhone 7 naľavo a Samsung Galaxy S7 napravo.

TIP: Prvá demontáž nových iPhone 7 a 7 Plus odhalila smiešne kapacity batérií

Na slnečnom svetle produkujú obidva smartfóny úctyhodné zábery.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Farby a kontrast vyzerajú skvelo. iPhone však produkuje o niečo prirodzenejšie farby.

Ostrosť je podobná.

Galaxy S7 má o trochu lepšiu ostrosť, no rozdiel je minimálny.

Avšak, iPhone boduje s ostrosťou pri priblížení.

Pohľad iPhonu je oveľa bližší k ľudskému oku, a to vďaka teleobjektívu s optickým zoomom. Výsledkom sú menej skreslené fotografie.

Fotoaparát iPhonu dokáže lepšie vyhodnotiť expozíciu a zaostrovanie, keď sa objaví nová tvár alebo objekt. Každá fotografie je teda svojim spôsobom unikátna.  

 

Pri tejto fotografii iPhone značne prepálil oblohu a je úplne nerozoznateľná. Samsung však na druhej strane dokáže využiť špeciálny algoritmus, ktorý nádherne vykreslil oblohu.
Duálny 12 MPx fotoaparát iPhonu 7 Plus má nízku clonu f/1.8. Samsung Galaxy S7 disponuje ešte o niečo nižšou clonou f/1.7, ktorá umožňuje používateľovi fotiť  bližšie k predmetu. Výsledok je však takmer identický s konkurentom. I keď toto môže byť skôr subjektívne, iPhone disponuje krajším kontrastom a farebným podaním snímkov. 
Najväčší rozdiel je pravdepodobne pri automatickom zaostrovaní. Samsung svojho konkurenta doslova rozdrtil a iPhone pri automatickom zaostrovaní vytváral slušné množstvo chýb. 
Pri pohľade na detaily tieňov a farebné podanie je na tom opäť o niečo lepšie Samsung. 
Samsungy sú stále neohrozeným kráľom nočných fotografií a ani nové smartfóny od Applu to nezmenili, no oproti iPhonu 6S si 7-čka značne polepšila. 

 

Na tejto fotografii vidno obrovský rozdiel vo vykresľovaní detailov 

Samozrejme, obidva smartfóny podávajú výborné výsledky, no predsa je Samsung ešte na vyššej úrovni po stránke kvality. V prospech iPhonu hrajú len minoritné víťazstvá. Vyjadrite sa v komentároch aj vy, ktorý smartfón podľa vás podáva kvalitnejšie výsledky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
88%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Matúš

  možno by bolo dobré ešte napísať, ktorá fotka je od SG7 a ktorá od IP7

  • peterpan

   presne aj ja som z toho mal kasu, nie je to zretelne dane.. musel som len tipovat a hadat.. prepanajana trochu sa zamyslite ked robite tie clanky.. potom vznikaju taketo nedorobky..

  • Informácie o fotografiách sme doplnili :)

 • peterpan

  len clovek ked pride k tomu najpodstatnejsiemu cenovke tak je vitaz hned jasny..S7 sa da kupit za defacto smiesnu cenu oproti novemu jablku.. 500e vs pomaly 800e je sakra dost velky rozdiel.. takze jablko sa moze ist akurat tak zahrabat, v tomto dueli ale nielen v tomto vysoko prehrava..