Moderné technológie napredujú neustále vpred a dnes nie sú ničím nezvyčajným ani zariadenia s umelou inteligenciou. Výskumníkom spoločnosti Facebook sa však prednedávnom podaril veľmi zaujímavý objav. 

Nedávna správa výskumníkov Facebooku, ktorí majú na starosť skúmanie umelej inteligencie a spôsoby jej správania, odhalila správanie botov pri ich voľnej konverzácii. Obaja z nich boli v komunikácií veľmi úspešní, no postupne si medzi sebou začali vytvárať vlastný jazyk. Prostredníctvom strojového učenia dokonca mali svoje stratégie, a preto museli vedci pozmeniť model, na ktorom boti fungovali. Tento jedinečný vývoj neľudského jazyka bol skutočne pozoruhodnou udalosťou, no rozhodne nešlo o prvý prípad. Jedinečnosť a svoju šikovnosť boti s umelou inteligenciou rozhodne nezaprú. Dokážu sa veľmi rýchlo vyvíjať a využívať rôzne spôsoby stratégie, aby sa neustále zlepšovali.

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Google Prekladač prichádza so skvelou novinkou. Neuronová sieť výrazne zlepšuje preklad aj do slovenčiny!

Príkladnou ukážkou toho je aj situácia, keď bot predstieral záujem o niečo bez akejkoľvek hodnoty, aby to neskôr mohol obetovať pri nejakej dohode. Napriek svojmu umelému rozumu zatiaľ nie sú boti Facebooku príliš sofistikovaní. Dokazujú však, že svoju inteligenciu, ktorú sme im poskytli, dokážu využiť naozaj unikátnym spôsobom. Zároveň nám ale ostáva preskúmať ešte množstvo zákutí, ktoré môže umelá inteligencia v sebe obsahovať, nakoľko spôsob jej učenia je naozaj prepracovaný a zvlášť, keď ho vytvárame podľa nás ľudí. Ako veľmi sa dokáže táto technológia rozvíjať ti prezradí priložené video, ktoré odhaľuje jej možnosť využitia aj v hudobnom priemysle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP