Spoločnosť Canonical, ktorá stojí za vývojom tejto distribúcie operačného systému Linux, teraz sprístupnila Ubuntu aj v Obchode Windows.

Správy o príchode Ubuntu do Windows Store sa rozšírili ešte na konferencii vývojárov Build 2017 pred niekoľkými mesiacmi. Celá akcia sa konala pod záštitou Microsoftu, ktorý príchod tejto distribúcie Linuxu do svojho obchodu oficiálne oznámil. Podobne ako ďalšie dve distribúcie, SUSE a Fedora, tak aj Ubuntu beží v sandboxe popri hlavnom systéme Windows 10. Ponúka však možnosti využitia nástrojov príkazového riadku, ale aj inštaláciu a zdieľaný prístup k súborom a hardvéru s Windowsom 10.

zdroj fotografie: Screenshot

Nenechaj si ujsť
Toto je zrejme najväčšia modrá obrazovka smrti, akú si kedy videl
Úplne zadarmo!

Pre používanie Ubuntu bude musieť používateľ navštíviť Ovládací panel, kde v ponuke nájde možnosť „Zapnúť alebo vypnúť funkcie Windowsu“. Práve tu je možné vybrať Linux ako podsystém pre Windows, ktorý následne umožní fungovanie Ubuntu po reštarte počítača. Najväčšou výhodou Ubuntu sú jeho široké možnosti uplatnenia najmä u vývojárov. Hneď po inštalácii systému je k dispozícii celá sada nástrojov, ktoré je možné okamžite začať využívať. Pokiaľ teda sa teda aj ty podieľaš na vývoji softvéru, táto distribúcia Linuxu je pre teba tým pravým spôsobom ako zefektívniť prácu ešte viac. Navyše je teraz úplne zdarma aj v Obchode Windows.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom