Modrá obrazovka smrti je známa používateľom systému Windows, ktorí zrejme už mali tú možnosť sa s týmto chybovým hlásením stretnúť. Občas sa, bohužiaľ, stane, že sa prihodí nejaká systémová chyba, z ktorej sa už softvér od Microsoftu nemôže zotaviť.

Microsoft pri vytváraní operačného systému Windows myslel aj na krízové situácie, ktoré používateľovi už približne 20 rokov oznamuje známa modrá obrazovka smrti. Za celý čas si sa s týmto chybovým hlásením mohol zopárkrát stretnúť. Rozhodne si ho však doteraz nevidel v takomto obrom prevedení. Táto gigantická, zhruba 50 metrov vysoká obrazovka smrti sa zjavila pri vstupne do nákupného centra v Thajskom meste Pattaya. Zrejme však nešlo o reklamnú kampaň, nakoľko môžeš vidieť, že príčinou tohto chybového hlásenia bol systémový súbor ftser2k.sys. Ten má často na starosť spravovanie sériovo pripojených zariadení prostredníctvom USB portu.

Nenechaj si ujsť
Ikonická modrá obrazovka smrti zachránila Windows XP pri nedávnom celosvetovom útoku WannaCry

Tie sa často využívajú pri signalizačných systémoch a práve tam sa zrejme udialo niečo, čo Windows nezvládol a zrútil sa. Táto obria obrazovka smrti ale nie je rovnako pútavá ako tá spred niekoľkých rokov s rockovou skupinou Nine Inch Nails v popredí. Treba podotknúť, že kapela tam bola dosadená úmyselne. Štýl zobrazenia modrej obrazovky smrti sa však postupom času menil. Vo Windowse 8 nahradil chaoticky rozhádzané písmená smutný emotikon s oznámením o páde systému. Možno tak už čoskoro uzrieme aj toto nové spracovanie obrazovky smrti na nejakom masívnom displeji. Koľkokrát si sa doteraz s týmto chybovým hlásením Windowsu stretol?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP