Svet totálne zachvátil ošiaľ umelej inteligencie. Môže sa to zdať nereálne, ale jej výhody môžeš už dnes využívať aj ty. Na internete sú dostupné viaceré nástroje využívajúce AI a machine learning, pričom väčšina je dostupná zadarmo.

Umelá inteligencia ti vie ušetriť veľa času

S tým, ako AI posledné roky rapídne napreduje, plynie pre ľudí hŕba výhod. Azda tou najdôležitejšou je efektivita a schopnosť delegovať repetitívne a monotónne úlohy práve počítaču.

AI nástroje využívajú algoritmy strojového učenia na analýzu údajov a generovanie poznatkov, ktoré ti môžu pomôcť. Dokážu upravovať alebo generovať obrázky, text či audio nahrávky. Niektoré sú určené výhradne na zábavu, no iné sa dajú bez problémov použiť aj v profesionálnom prostredí.

Pre Slovákov je najväčšou nevýhodou AI nástrojov najmä slabá lokalizácia do slovenčiny. Nie je to pravidlom, no mnohé z nich nedokáže pracovať s naším rodným jazykom. Snažili sme sa sústrediť na tie, ktoré slovenčinu podporujú, no nebolo to možné stopercentne dodržať. Zatiaľ čo pre AI pracujúcu s audiom žiadne riešenie neexistuje, ak ide o text, existuje jedno riešenie.

Najlepší prekladač, aký si kedy použil

Všetci poznáme Google Prekladač a musíme uznať, že za posledné roky sa neuveriteľne zlepšil. Stále má však značné nedostatky, napríklad mu chýba schopnosť v prekladoch zachovať rovnaké citové zafarbenie. Je skvelý na preklad inzerátov alebo jednoduchých produktových popisov, no prekladať ním knihu v akejkoľvek rozumnej kvalite je v podstate nemožné.

Dnes už ale existuje lepšia náhrada. Je ňou DeepL Translator, ktorý neprekladá jednotlivé slová, frázy alebo vety. DeepL sa na text pozerá ako na celok, tvorcovia na webe dokonca uvádzajú, že DeepL je trikrát lepší prekladač, než najbližšia konkurencia. Dokáže dokonca prekladať celé dokumenty.

Flickr / Mike MacKenzie, NeedPix

To najlepšie? Je úplne zadarmo. Ak ale budeš potrebovať prémiové funkcie (možnosť nahrávať väčšie dokumenty, editovanie preložených dokumentov), budeš si musieť pripraviť aspoň 7,49 € mesačne. Realita je však taká, že 99 % ľudí tieto funkcie nikdy potrebovať nebude.

DeepL Translator zvláda celkovo 31 jazykov, medzi ktoré sa našťastie radí aj slovenčina. Spoločnosť momentálne pracuje aj na DeepL Write, ktorý k písanému textu ponúka úpravy a gramatickú kontrolu. Write si už môžeš vyskúšať, no služba je len v beta testovaní a zatiaľ podporuje iba anglický a nemecký jazyk.

Vyššia produkcia vďaka AI

Obrovským pomocníkom pre mnohých sa stala umelá inteligencia Taskade, ktorá v sebe skrýva hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Ako mnohé iné funkcie, aj Taskade poskytuje chat na báze umelej inteligencie, ktorý pomôže používateľovi s rôznymi otázkami či problémami.

Zároveň však poskytuje aj niekoľko originálnejších funkcií, ako sú napríklad takzvané „myšlienkové mapy“ dopĺňané umelou inteligenciou. Taskade funguje na všetkých známych operačných systémoch a je možné ho používať aj prostredníctvom internetového prehliadača.

V službe sa zároveň nachádzajú poznámky, úlohy a je možné ju zdieľať s ďalšími ľuďmi, napríklad s kolegami, vďaka čomu má potenciál pomôcť efektivite práce v startupoch či väčších firmách, ktoré pracujú v digitálnom priestore.

Písanie textu je hračka
Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.

Staň sa členom Fontech PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.

Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.
Platba
Tlačidlo späť
Visa logo
Mastercard logo
Trust pay
Registrovať a zaplatiť
Ikona zabezpečenia
Zabezpečené šifrovaním
Trust pay
Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách spĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.
Zrušiť predplatné môžeš kedykoľvek. Súhlasím s poskytnutím predpaltného a bol som poučený, že odsúhlasením jeho poskytnutia strácam právo na odstúpenie.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP