Milovníci počítačových hier neustále vylepšujú svoje mašiny, aby boli pripravené na príchod nových titulov, ktoré sú čoraz prepracovanejšie. V roku 2018 sa herná komunita môže taktiež tešiť na novú dávku hier, spomedzi ktorých sme vybrali 10 tých najočakávanejších. 

S príchodom roka 2018 sa opäť dočkáme mnohých nových herných titulov, ktoré si budú chcieť získať pozornosť hráčov. Na svoje si tak prídu milovníci akčného žánru, ale aj strategických či fantasy hier. Spomedzi množstva pripravovaných noviniek sme vybrali tých 10 najlepších, ktoré prídu na svet práve počas budúceho roka.

Dragon Ball Fighter Z

Pokiaľ aj ty patríš k tým, ktorí o tituloch Dragon Ball niečo vedia, zrejme ti nemusíme predstavovať chystané pokračovanie Fighter Z. Pre nezainteresovaných však ide o bojovú hru spracovanú v anime prostredí. Pred začiatkom zápasu si hráči vyberajú trojicu anime postáv, s ktorými budú bojovať. Počas hry môžu medzi nimi jednotlivo prepínať, pričom sa zápasy odohrávajú v 2.5D prostredí, no vizuálny obsah je vytvorený v 3D. Fanúšikovia série Dragon Ball si tak rozhodne užijú aj tento nadchádzajúci titul, ktorý vyjde už 26. januára 2018 pre počítače a konzoly Xbox One a PlayStation 4.

Monster Hunter: World

Už samotný názov napovedá obsahu a princípu hry, ktorým je lovenie oblúd v rozsiahlom hernom svete. Hráč za postavu hrá z pohľadu tretej osoby a na pomoc pri zabíjaní si môže privolať aj 4 spoluhráčov. Veci získané pri zabíjaní týchto monštier môžu byť využité na vylepšovanie vecí, ktoré budú efektívnejšie pri obrane, alebo lovení ďalších a ešte silnejších stvorení. Táto dobrodružná hra sa dostane na Xbox One a PlayStation 4 už 26. januára. Jej príchod na desktopové počítače zatiaľ nie je známy.

Shadow of the Colossus

Tento titul je v podstate prerobenou verziou rovnomennej hry z roku 2005, ktorá tentokrát zavíta aj na konzolu PlayStation 4. Spočiatku bola táto hra určená pre PlayStation 2. Cieľom hry je, podobne ako pri Monster Hunter: World, lovenie príšer, ktoré sú však v tejto hre omnoho väčšie a nebezpečnejšie. Boj s takýmito obludami môže hráča neraz stáť aj jeho virtuálny život. Na boj s tými najväčšími ozrutami sa hráči a majitelia konzoly PlayStation 4 môžu pripraviť už 6. februára 2018.

Bayonetta/Bayonetta 2

Hráči si mali možnosť zahrať titul Bayonetta už od roku 2009, kedy sa poprvýkrát objavil na konzolách Xbox 360 a PlayStation 3. Neskôr však zavítal aj do počítačov a Nintenda Wii U. Teraz sa Bayonetta vracia a prináša so sebou aj druhý diel Bayonetta 2. Oba tituly budú dostupné pre čoraz populárnejšie Nintendo Switch a stanú sa predchodcami Bayonetty 3, ktorej dátum vydania ale zatiaľ nie je známy. Titulom nechýba ani poriadne netradičný príbeh. V prípade Bayonetty tu zohráva hlavnú rolu vysoká čarodejnica so zbraňami v opätkoch. Hráči sa na tieto novinky môžu tešiť už 16. februára 2018, kedy sa oba diely dostanú na spomínané Nintendo Switch.

Pac-Man: Championship Edition 2 Plus

Nenechaj si ujsť
Finanční analytici tvrdia: Hráči nemusia veľa platiť za hry, dokonca sú transakcie pod cenu

Kto by si nepamätal legendárnu postavičku, ktorej jedinou úlohou počas hrania bolo zjesť čo najviac guličiek a vyhýbať sa životu nebezpečným duchom. Teraz táto legenda opäť ožije v edícii „Championship Edition 2 Plus“, ktorá prinesie nielen vizuálne vylepšenia, ale dostane aj omnoho viac levelov. Rovnako dostane aj nové herné módy, medzi ktorými nebude chýbať režim pre dvoch hráčov. Na legendárneho Pac-Mana v novom šate a mnohými zlepšeniami sa milovníci tejto hry môžu tešiť už 22. februára 2018. Dostupnosť tejto novinky bude obmedzená len pre Nintendo Switch.

Sea of Thieves

Každý hráč, ktorý kedysi túžil zažiť, aké je to byť pirátom si môže tento pocit okúsiť v zbrusu novom titule Sea of Thieves. Veľký svet vyzýva na dobrodružné plavby a hráči sa môžu zoskupovať, aby spolu plnili rôzne „pirátske veci“. Pokiaľ si aj ty fanúšikom hier s pirátskou tématikou, tak Sea of Thieves by od 20. marca budúceho roka nemala v zbierke hier pre PC a Xbox One rozhodne chýbať.

A Way Out

Útek z väzenia nie je rozhodne ľahkou úlohou, no napriek tomu je to pre všetkých väzňov ohromnou výzvou. Pohľad na útek z väzenia prinesie hráčom titul A Way Out, ktorý svojim dejom a prostredím zaujme nejedného rebela. Hlavnými hviezdami hry sú Leo a Vincent, ktorí si v živote prežili svoje, no pri úteku z „basy“ musia spolupracovať. Každú z postáv môže ovládať jeden hráč, a tak si útek z väzenia môžeš pokojne naplánovať aj so svojim spoluhráčom na veľkej telke alebo pri hraní online. Táto novinka sa na Xbox One, PlayStation 4 a PC platformu dostane už 23. marca 2018.

Far Cry 5

Ďalšie pokračovanie hernej série Far Cry sme už mohli vidieť na prvotných záberoch z hry, ktorej grafika vyzerá naozaj úchvatne. Nová 5-ka bude situovaná vo fiktívnom kraji Hope County štátu Montana. Ide tak o prvý diel zo série, ktorý sa odohráva priamo v Spojených štátoch. Spojenie s predošlými dielmi však tento titul rozhodne nezaprie, a tak mu nebudú chýbať boje s nepriateľmi, lov zvierat a mnoho ďalších dobrodružstiev, ktoré chytia za srdce nejedného hráča. Samozrejme pri hraní nechýba pohľad z prvej osoby. Far Cry 5 do herného sveta zavíta už 27. marca 2018 a okrem počítačov sa dostane aj na Xbox One a PlayStation 4.

God of War

V tomto novom dieli sa z hlavného hrdinu, Kratosa, stal otec, ktorý však nezanevrel na drsné zápasy. Taktiež bol čiastočne upravený aj jeho výzor, ktorý ho zmenil z „Gréka“ na „Nóra“. Zmeny rozhodne privíta mnoho hráčov, ktorí sa tiež dočkajú aj interakcie s jeho synom. Z krutého Kratosa sa tak stáva zodpovedný otec, ktorý dbá o dobro svojho syna. Nový God of War príde na konzolu PlayStation 4 počas 1. kvartálu budúceho roka, no presný dátum zatiaľ nebol špecifikovaný.

Spider-Man

Zobraziť celú galériu (11)
Insomniac Games/Sony

Nenechaj si ujsť
Rok 2018 bude aj pre staručký Play Station 4 poriadne nadupaný. Tieto hry nenechajú chladným žiadneho hráča 

Pavúčí muž alias Peter Parker ožíva v hernej podobe, ktorú si rozhodne obľúbia viacerí fanúšikovia originálnych filmov. V tomto hernom prevedení sa Spider-Man ocitne v otvorenom a veľkom New Yorku, kde sa môže voľne pohybovať, pričom však musí bojovať proti rôznym protivníkom. Pomocou pavučín však zvládne poraziť aj tých najväčších zloduchov. Nového Spider-Mana môžu hráči na PlayStation 4 očakávať už na prelome 1. a 2. kvartálu roku 2018. Bližší dátum predstavenia bude zrejme odhalený až o niekoľko mesiacov.

Zobraziť celú galériu (11)
The Pokemon Company

Pravdaže bude ponuka herných štúdií omnoho pestrejšia, no tento výber 10-tich najočakávanejších hier budúceho roka poteší milovníkov rôznych žánrov. Každý z hráčov uprednostňuje rôzne spracovanie a príbeh, no netreba sa báť, pretože vývojári myslia na každého. Okrem tejto TOP 10-ky sa počas budúcoročných 12-tich mesiacov stretneme aj s pokračovaním Red Dead Redemption 2, Metro: Exodus, Days Gone či dokonca Pokémonmi v RPG prevedení. Výber bude skutočne bohatý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom