banner-oneplus-3
Len pred pár dňami sme vám priniesli informácie o doslova monštruóznom smartfóne z dielne fínskej spoločnosti Turing Robotic Industries (TRI). Tá však v rukáve skrýva ešte výkonnejšie tromfy, čo nám dokazuje odhalenými špecifikáciami nového modelu s názvom Turing Monolith Chaconne. Toto nekompromisné zariadenie ponúkne výkon, na ktorý by nestačila ani trojica smartfónov OnePlus 3 spojených dohromady.

Spoločnosť TRI sa snaží priniesť niečo, čo by dokázalo zmeniť celý svet. Nuž, smartfóny, bohužiaľ, nedokážu nakŕmiť chudobných, či priniesť medzi ľudí svetový mier, no ten technologický svet sa fínskemu výrobcovi zmeniť zrejme skutočne podarí. Veľkú zásluhu by na tom mohla mať dvojica plánovaných smartfónov, Turning Phone Cadenza a Turning Monolith Chaconne. Kým špecifikácie Cadenzi sú už zopár dní známe, dnes sa objavili na internete ďalšie správy, ktoré odhaľujú špecifikácie druhého modelu. Steve Chao, CEO spoločnosti TRI, sa sám pričinil o odhalenie detailných parametrov plánovaného modelu. Spoločnosť označuje túto novinku ako zariadenie, ktoré spadá medzi smartfóny a tablety. Zjednodušene povedané ide o phablet. To dokazuje aj 6,4″ uhlopriečka displeja, ktorý ponúkne ohromné 4K rozlíšenie. Selfie snímač budú mať obe pripravované zariadenia zhodný, a teda nad zobrazovacím panelom bude umiestnený 20 MPx duálny fotoaparát. Zadná strana opäť príde s 60 MPx iMAX 6K Quad fotografickým čipom a trojitým objektívom / T1.2.

373e42d6-023a-4a60-bb3c-529f5d7425ef

Slovné spojenie „šialený výkon“ nadobúda pri Turning Monolith Chaconne doslova iný rozmer. Trojica procesorov Snapdragon 830 hravo skryje do vrecka aj výkonné čipsety určené do stolných počítačov. 18 GB RAM by malo zabezpečiť neskutočné pohodlie pri multitaskingu a neobľúbené uzatváranie bežiacich aplikácií by na tomto zariadení jednoducho neexistovalo. Ďalej treba spomenúť aj neuveriteľnú hodnotu vnútorného úložiska, ktoré sa vyšplhá až na 768 GB. Ak by niekomu stále chýbalo, je možné využiť až dvojicu microSD kariet do veľkosti 256 GB. Pri plnom využití potenciálu, ktorý Chaconne ponúka, tak je možné využiť až 1,2 TB pamäte. Vodíkové palivové články sa postarajú o 120 Wh energie a v kombinácii s dvojicou ďalších batérií by mali zabezpečiť aj poriadne slušnú výdrž na jedno nabitie.

4b142b27-66e5-4f76-a7a1-c26a6047b9c0

Do kompozitnej konštrukcie s výsuvnou klávesnicou sa majú zmestiť aj 4 sloty na NanoSIM karty. Aby toho nebolo málo, Turing Monolith Chaconne ďalej podporuje aj paralelné mapovanie okolia, či vychytávku s názvom A.L.A.N., ktorú však spoločnosť plánuje predstaviť až neskôr. Po softvérovej stránke opäť prekvapí Swordish OS, ktorý je založený na systéme Sailfish OS. Spoločnosť TRI nám odhalila už aj predbežnú podobu plánovaného modelu, ktorá však vyzerá značne futuristicky a od konečnej podoby smartfónu (ak sa jej vôbec niekedy dočkáme) sa tento koncept môže značne líšiť. Turing Monolith Chaconne má uzrieť svetlo sveta v roku 2018, no o jeho dostupnosti, či cene zatiaľ nepadla ani zmienka. Nech je to s novou dvojicou pripravovaných smartfónov ako chce, treba uznať, že spoločnosť TRI má pred sebou skutočne náročnú úlohu.

Myslíte si, že sa tieto smartfóny budú skutočne raz sériovo vyrábať?

TIP: Turing Phone Cadenza má byť monštrum s dvojicou procesorov Snapdragon 830, 12 GB RAM, či 60 MPx fotoaparátom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom