M1 čip je jedným z najväčších krokov Applu za posledné roky. Z MacBookov a Mac mini urobil bezkonkurenčné zariadenia, ktoré v drobnom tele dokázali priniesť toľko výkonu, ako žiadne iné, rovnako prenosné zariadenie na trhu.

Preto je prechod iMacu, jedného z najikonickejších produktov spoločnosti na M1 čip, očakávaný a rozhodne pochopiteľný. Okrem kompletne prekopaných vnútorností sme sa po dlhých rokoch dočkali aj úplne nového dizajnu budujúceho na farebnosti, zariadenie totiž bude dostupné až v 7 farebných prevedeniach.

Výkon porovnateľný s aktuálnymi MacBookmi

Počítač v tele monitora je podstatne tenší ako ktorýkoľvek jeho predchodca, kedy ho chladí dvojica ventilátorov. Len pre pripomenutie, MacBook Air s rovnakým čipom je bez akejkoľvek pohyblivej časti a variant Pro s jediným a v podstate úplne tichým ventilátorom. Rovnaké úrovne hluku a výkonu teda môžeme očakávať aj tu, Apple dokonca hlási pri bežnej činnosti úroveň hluku len okolo 10 db.

Apple

iMac s novým dizajnom príde v 24-palcovom prevedení, pričom vďaka menším rámom je len o čosi väčší, ako aktuálne rozšírený 21,5-palcový iMac. Retina displej bude pritom bežať v 4,5K rozlíšení.

Používateľ na prvom mieste

Apple sa aj v tomto prípade sústredí na bežných zákazníkov, kedy si profesionálne zariadenie spoločnosť zrejme necháva na neskôr. S tým ide ruku v ruke aj webkamera s rozlíšením 1080p. Vedľa kamery si veľkou zmenou, samozrejme k lepšiemu, prešli aj reproduktory či mikrofón.

Apple

Webkamera je veľkou vecou pre Apple, kedy o jej obraz sa bude starať súčasne aj výpočtový výkon M1. Rátame teda s postprocessingom videa podobne, ako u iPhonov – vynikajúca kvalita videa aj pri horšom svetle, korekcia farieb a podobne.

NEPREHLIADNI
Apple M1 procesor a najlepší displej sveta. Nový iPad Pro posúva hranice tabletov, nikto sa mu vlastnosťami nevyrovná

V konečnom dôsledku na novom iMacu nájdeme až 6 reproduktov v dvoch pároch. Nechýba ani priestorové spatial audio preslávené u Airpodoch Pro zastrešované certifikáciou Dolby Atmos. Reproduktory sú pritom konštruované tak, aby redukovali vibrácie na stole.

Apple

Nový iMac je na strane grafického výkonu až dvojnásobne schopnejší, ako súčasné iMac modely a až o 50 % rýchlejší v dennodenných procesoch ako súčasný 21,5-palcový iMac.

Nové, rovnako farebné periférie a prijateľná cena

Pozadie zdobí štvorica USB-C konektorov, z čoho až dve podporujú Thunderbolt. Prekvapením je, že Apple nevynechal LAN pripojenie, ktoré umiestnil na zdroj napájania. Spolu s iMacmi prichádzajú aj nové klávesnice, myši a trackpady.

Apple

Klávesnice a trackpady prešli menšou zmenou dizajnu, kedy sú o čosi oblejšie v rohoch a pridávajú Touch ID. Samozrejme, ani tú nechýba až sedem farebných dizajnov rovnako, ako pri samotnom počítači.

Apple

Objednávky sa spúšťajú dnešným dňom, pričom iMac bude dostupný v dvoch cenových reláciách. iMac s 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU a dvomi Thunderbolt konektormi začne s 8 GB RAM od 1449 €.

iMac s 8-jadrovým CPU, 8-jadrovou grafickou jednotkou, dvomi Thunderbolt konektormi a dvomi USB 3 portami, klávesnicou, myšou a spomínaným nabíjacím zdrojom s LAN konektorom začne s 8GB RAM od 1669 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom