Polygon upozornil na aktuálne medializovaný spor medzi vývojármi hororovej detektívky The Sinking City a vydavateľom tejto hry, firmou Nacon. Aj keď hra sa na Steam vrátila už pred niekoľkými dňami, autori od jej kúpy na Twitteri odrádzajú.

The Sinking City bola pomerne očakávaná lovecraftská hororvka od ukrajinského štúdia Frogwares. Jej vydanie v roku 2019 však postretla jedna kontroverzia za druhou, kedy sa po prvotnom stiahnutí zo služby objavila hra späť na Steame až v januári tohto roka.

Podľa dostupných informácií pramenia problémy s hrou z napnutého vzťahu medzi vydavateľom a vývojárskym štúdiom. Nacon údajne neplatil vývojárom tržby z predaja, kedy sa následne snažil aj o privlastnenie značky The Sinking City.

Tvorcovia medzitým ešte na vydavateľa podali žalobu, ktorá im ale neprešla. Hra sa na Steam vrátila v januári, podľa všetkého za pomoci Frogwares, no bola stiahnutá ešte v rovnaký deň, kedy sa mnohí domnievajú, že podnet prišiel zo strany vydavateľstva.

Od piatka je hra na digitálnom obchode dostupná opäť, tentokrát v masívnej zľave a podpísaná vydavateľstvom Nacon. To samozrejme nenechalo vydavateľov chladnými, ktorí voči predaju hry vedú svojsky odboj.

Na Twitteri totiž zverejnili príspevok, v ktorom odrádzajú fanúšikov od kúpy aktuálnej verzie v digitálnom obchode. Od tejto hry sa štúdio vyslovene dištancuje, pričom Polygon uvádza, že podľa recenzií hry na platforme nemá ani ísť o jej finálnu verziu.

Autori na oficiálnej stránke odporúčajú platformu Gamesplanet. Háčik však spočíva v tom, že zatiaľ čo je hra na Steame aktuálne zlacnená o 60 % na 16 €, obchod uvádzaný autormi má v ponuke titul za približne 35 €.

NEPREHLIADNI
Na hernej scéne bude v marci horúco. Toto sú skvelé hry na PC aj next-gen porty slávnych sérií, ktoré si zahráš

Games.cz dodáva, že verzii na Steame chýbajú viaceré rozšírenia alebo achievmenty, či podpora cloudových uložených pozícií. Nacon teda neťahá za nos len vývojárske štúdio, ale už aj samotných hráčov, ktorým predáva síce zlacnenú, no nedokončenú verziu hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom