Každý smartfón vyžaruje elektromagnetické žiarenie, ktoré je pre človeka škodlivé. Síce nie je presne daná hranica, ktorá by bola vyslovene nebezpečná, Nemecký úrad na ochranu pred žiarením vytvoril zoznam smartfónov s ich hodnotami žiarenia.
Hodnoty sú udávané vo wattoch na kilogram a čím je dané číslo pri smartfóne menšie, tým menšie žiarenie dané zariadenie vyžaruje. Nemecký úrad vydáva certifikát „Modrý anjel“, ktorý dostanú zariadenia so žiarením menším ako 0.6 wattu na kilogram. Ako môžeš v danom zozname nižšie vidieť, takéto číslo sa podarilo dosiahnuť obrovskému množstvu Samsung smartfónov.
Horšie sú už na tom čínske zariadenia, ako napríklad Xiaomi Mi A1, ktorého hodnota žiarenia je až 1.75, čo je skoro trojnásobok hodnoty, ktorú nemecký úrad certifikuje. Za Xiaomi Mi A1 sa nachádza OnePlus 5T, Xiaomi Mi Max 3 a OnePlus 6T. Hodnoty týchto smartfónov sa pohybujú na úrovni viac ako 1.5 wattu na kilogram.
Do zoznamu „najškodlivejších“ zariadení sa ďalej dostali Pixely od Google, iPhony 7 a 8, staršie HTC smartfóny, ale aj Sony Xperia XZ1 Compact. Na chvoste tohto negatívneho zoznamu sa nachádza ZTE Axon 7 Mini. Pozri si kompletnú tabuľku v galérii vyššie a rozhodne nám napíš v komentároch, či sa v tomto rebríčku nachádza aj tvoj smarfón.
Teraz čítajú

PRIPOMIENKA RECENZIA: Existuje vôbec rovnocenný konkurent na našom trhu? Vyskúšali sme nový hit medzi cenovo dostupnými vlajkovými loďami

Google čelí vážnej žalobe, Android ilegálne sleduje používateľov smartfónov a porušil pravidlá EÚ

Slovensko začína diskutovať o „zelenom“ certifikáte. NCZI otvára diskusiu s odborníkmi

Dočkáme sa elektromobilu Apple a rokoval Tim Cook s Muskom o kúpe Tesly?

Oficiálne rozhodli. Google sa vyhol miliardovej pokute a Android „postavil“ legálne
Články, ktoré hýbu svetom

Facebook čelí gigantickej žalobe z Česka. Na súd sa obrátil majiteľ známych kasín kvôli reklame, žiada vysoké odškodné

Dlhoročný súdny spor Tesly s bývalým inžinierom, je konečne urovnaný. Ukradla jej čínska automobilka autopilota?

Vedci vyvíjajú „roborastliny“, ktoré ti nahlásia, že sú choré. Špenátový list dokáže poslať e-mail

Vlastné aerolinky malo aj Slovensko, ich osudy sú však tragikomické. Príbeh Slovakian Airlines vyniká najviac
