Jednotlivé série týchto televíznych seriálov mali rozpočet na úrovni niektorých filmov od Marvelu. Každý cent investovaný do ich produkcie bol jasne badateľný a diváci sa pri ich sledovaní dočkali skvelého vizuálu, veľkolepých scén a hviezdnych hercov.

Nič z toho však nedokázalo v dobe obrovskej konkurencie na televíznom poli garantovať návratnosť vynaložených vysokých investícií. Aj napriek angažovaniu uznávaných scenáristov či hviezdnych producentov sa mnohé seriály s masívnym rozpočtom stali len ľahko zabudnuteľným dielom, ktoré fanúšikovia vypli po pár epizódach.

Historicky najdrahšie seriály, ktoré sa stali komerčným prepadákom si môžeš pozrieť v našom rebríčku.

Joey

Miliónom divákov po celom svete sa po desiatich sériách ťažko lúčilo s populárnymi Priateľmi. Keď v roku 2004 televízna stanica NBC odvysielala poslednú časť seriálu, bolo to s vedomím, že dojnej kravy sa nemieni tak ľahko vzdať a o štyri mesiace po finálnej epizóde sa fanúšikovia dočkali spin-offu s názvom Joey.

TMDB

Ten sleduje život jednej z najobľúbenejších postáv originálu Joeyho, ktorý sa presťahoval z New Yorku do Los Angeles, aby sa mohol naplno venovať herectvu. Americký herec Matt LeBlanc sa vtedy tešil z luxusného honoráru, za každú sériu si totiž svoje konto vylepšil o neuveriteľných 15 miliónov dolárov, vďaka čomu bol seriál vo svojej dobe považovaný za jeden z najdrahších sitkomov.

Ani hviezdna sila Matta LeBlanca či návrat ikonickej postavy však nedokázala vytvoriť magnet na divákov. Seriál síce spočiatku nalákal k obrazovkám v USA viac než 18 miliónov zvedavých divákov, ale nezaujímavé hlavné postavy, výrazná absencia vtipných dialógov či neustále porovnávanie Joeyho charakteru s originálom zapríčinili, že šou bola po dvoch sériách zrušená.

Hemlock Grove

Obrovský boom počiatočnej seriálovej produkcie z Netflixu sa spoločnosť snažila v roku 2013 popri oceňovanom House of Cards využiť aj pri seriáli Hemlock Grove. Séria je založená na rovnomennom románe Briana McGreevyho o príbehu nevysvetliteľných vrážd, záhad a desivých monštrách.

TMDB

Pre čo najdôveryhodnejšie spracovanie predlohy sa jedným z dvojice showrunnerov stal samotný McGreevy a jeden z producentov bol aj pre Slovákov neslávne známy hororový rutinér Eli Roth (Hostel).

Spolu so sympatickým obsadením na čele s herečkou Famke Janssen (X-Men) či Billom Skarsgårdom (John Wick: Chapter 4) mali vytvoriť napínavú a netradične hororovú šou s niekoľkými sériami.

TMDB

Celý seriál mal odhadovaný rozpočet 130 miliónov dolárov, čo v priemere vychádzalo 4 milióny na jednu epizódu. Hemlock Grove si však už počas prvej série nedokázal získať dostatočné publikum a s narastajúcim počtom epizód začalo klesať aj hodnotenie unudených divákov. Netflix tak po tretej sérii usúdil, že bude lepšie, ak Hemlock Grove definítivne skončí.

NEPREHLIADNI
Urobili by lepšie, keby ani nevznikli. 10 najhorších filmov a najväčších sklamaní 2022

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP