Toto sú najočakávanejšie smartfóny v roku 2020: Hranatý iPhone, revolučný Samsung a veľa otázok okolo Huawei
Nedávno si sa mohol v našom článku dočítať o najikonickejších smartfónoch poslednej dekády. Na začiatku tej ďalšej sa môžeme tešiť na príchod nových modelov, ktoré zaujmú nejedného používateľa. Rok 2020 prinesie smartfóny, o ktorých sa už teraz vo veľkom špekuluje a bude preto veľmi zaujímavé sledovať, s čím prídu výrobcovia tentokrát.
V roku 2020 má prísť na trh hneď niekoľko smartfónov od rôznych spoločností. Napriek tomu, že trendom sú skladacie telefóny, v tomto roku budú aj naďalej dominovať tie klasické. Ako to už býva zvykom, aj tento rok budú najväčším lákadlom práve vlajkové lode, ktoré dostávajú najlepšiu výbavu.
O niektorých z nich máme dostatok informácií z rôznych únikov, pričom dostupné sú už aj dátumy predstavenia. Nájdeme však aj pár modelov, ktoré sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.
Galaxy S11 alebo Galaxy S20?
Jedným z najočakávanejších smartfónov 2020 bude jednoznačne ďalšia generácia modelového radu Galaxy od spoločnosti Samsung. Smartfóny s označením Galaxy S11 ( v hre je aj Galaxy S20) budú predstavené 11. februára na podujatí v americkom San Franciscu.
K dispozícii majú byť tri verzie, ktoré sa budú od seba líšiť predovšetkým veľkosťou obrazovky. Displej by mal mať naviac obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo bude určite jedno z mnohých lákadiel. Tým najväčším však bude hlavne 108 MPx fotoaparát druhej generácie. Tú prvú tiež vyrobil Samsung a použitá bola v revolučnom Xiaomi Mi MIX Alpha.
Fotoaparát by mal byť schopný natáčať videá v 8K a predná selfie kamera sa presunie z pravého rohu na stred. O výkon sa postará čipset Snapdragon 865 alebo Exynos 990, ktorý bude použitý na vybraných trhoch.
Výborný fotoaparát za ešte lepšiu cenu?
To je charakteristika smartfónov spoločnosti Google. V roku 2020 môžeme očakávať cenovo dostupný model Pixel 4a a 4a XL, ktoré by mali byť predstavené v máji. Smartfón dostane displej s uhlopriečkou 5,7-palcov, pričom väčšia verzia bude mať o pár palcov naviac. Telefón zapadne do strednej triedy, čomu budú prispôsobené aj jeho ďalšie špecifikácie.
Predná selfie kamera by mala zaujať svoje miesto v ľavom hornom rohu a na zadnej strane nájdeme hlavný snímač s rozlíšením 12,2 MPx a svetelnosťou f/1.7. Chýbať by nemal ani LED blesk a optická stabilizácia. O výkon by sa mal v tomto prípade postarať čipset Snapdragon 765 spolu so 4 GB pamäťou RAM. Odhaduje sa, že cena zariadenia bude nižšia ako 500 dolárov.
Skladačka druhej generácie
Očakáva sa, že Samsung tento rok predstaví aj druhú generáciu skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Prvá generácia prešla mnohými problémami, ktoré vyústili v pozastavenie predaja. Neskôr však Samsung nedostatky vyladil a predaj bol opätovne spustený. Podľa únikov môžeme predpokladať, že Samsung pri novej generácii zvolí iný typ konštrukcie.
Ten by sa mal podobať na nedávno predstavenú Motorolu RAZR s legendárnou „véčkovou“ konštrukciou. Samsung týmto krokom docieli hlavne väčšiu odolnosť, no už ho nebude možné používať ako väčší tablet.
Hovorí sa, že špecifikácie Galaxy Fold 2 by mali byť takmer totožné s vlajkovou loďou Galaxy S11/S20. Zatiaľ však nie je známe, či Samsung predstaví skladací smartfón už na februárovom podujatí, alebo počká do apríla, ako uvádzajú niektoré zdroje. Telefón by mal stáť okolo 1 500 amerických dolárov.
Dočkáme sa Google služieb?
Jedno z najväčších tajomstiev v tomto roku skrýva očakávaný Huawei P40. Čínska spoločnosť má už dlhodobo veľké problémy s americkou vládou, ktorá im na základe rôznych opatrení bráni v prístupe k niektorým technológiám. Vôbec prvým smartfónom, ktorý sa na základe týchto skutočností musel zaobísť bez Google služieb, bol minuloročný Huawei Mate 30.
Predchádzajúce modely P20 a P30 sú medzi používateľmi veľmi obľúbené. Prípadná absencia Google služieb aj v tejto rade môže pre spoločnosť Huawei predstavovať odklon hlavne európskych zákazníkov ku konkurencii.
Huawei je známy tým, že do svojich vlajkových lodí sa snaží dať to najlepšie z fotografickej výbavy. Iné to nebude ani pri modeli P40. Ten má totiž disponovať hlavným snímačom s rozlíšením 64 MPx, pričom spoločnosť mu budú robiť ďalšie 4 snímače.
O výkon sa má starať najnovší čipset Kirin 990 s 5G modemom a dostupný má byť v dvoch verziách, ktoré sa budú od seba líšiť veľkosťou obrazovky a miernymi odchýlkami v špecifikáciách. Odhaduje sa, že predstavenie je pripravené na marec.
Nový dizajn a 5G?
Pár mesiacov dozadu sme sa stali svedkami predstavenia novej generácie smartfónov Apple. iPhone 11 Pro sa ihneď stal veľkým hitom, no neobišiel sa ani bez posmeškov z dizajnu jeho snímačov pripomínajúcich „trojplatničku“. Apple tentokrát šliapol s dizajnom o krok vedľa, no, ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí.
Rok 2020 by nám mal priniesť iPhone 12, ktorý konečne dostane úplne nový dizajn inšpirovaný iPhonom 4/4S. Zariadenie preto bude po novom o niečo hranatejšie, pričom chýbať by nemal ani kovový rám.
Z prednej strany naopak zmiznú nepotrebné výrezy, ktoré ničia dizajn a všetko dôležité by sa malo zmestiť do veľmi tenkých rámčekov. Aj novinka z Kalifornie ponúkne zobrazovaciu frekvenciu displeja 120 Hz.
Ako je už zvykom, predstavenie nového iPhonu sa odhaduje na september 2020, pričom jeho cena by mala byť podobná alebo len mierne vyššia ako pri iPhone 11.
Nová generácia OnePlus
Očakáva sa, že v tomto roku sa dočkáme nasledovníka úspešného smartfónu OnePlus 7T. Predstavený by totiž mal byť OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Nový OnePlus príde s dizajnom, ktorý sa podobá na Samsung Galaxy S10. Základný model by mal podporovať zobrazovaciu frekvenciu displeja 90 Hz, no ten vybavenejší dostane až 120 Hz displej.
Vylepšením prejde aj fotoaparát, ktorý by mal disponovať trojicou snímačov s rozlíšením 64 MPx, 20 MPx a 12 MPx. Výkon prinesie najvýkonnejší čipset Snapdragon 865 s 8 GB pamäťou RAM a 128 GB alebo 256 GB interným úložiskom. Hovorí sa, že OnePlus 8 Pro dostane až 12 GB pamäť RAM, 4 500 mAh batériu a super-rýchle 50 W nabíjanie.
Pošuškáva sa, že predstavenie novej generácie TOP modelov OnePlus je naplánované na koniec apríla, prípadne začiatok mája.
Xiaomi chce byť opäť prvá
Spoločnosť Xiaomi sa nechala počuť, že prvým zariadením využívajúcim najnovší procesor Snapdragon 865 bude práve jej vlajková loď Mi 10 a Mi 10 Pro. To znamená, že tento telefón by mal byť v domovskej Číne predstavený ešte v januári, pričom vo februári by sme sa mohli dočkať globálnej verzie pre zvyšok sveta.
Telefón dostane do vienka 6,5-palcový OLED displej s výrezom pre selfie kameru. Očakávalo sa, že aj Xiaomi poskytne vo svojich najnovších modeloch 120 Hz displej, no podľa najnovších informácií to tak byť nemusí a dočkať by sme sa mali „len“ 90 Hz ekvivalentu.
O výkon sa postará už spomínaný Snapdragon 865 s 12 GB pamäťou RAM, pričom k dispozícii budú až tri verzie úložného priestoru (128/256/512 GB).
Očakáva sa, že Xiaomi Mi 10 dostane hlavný 64 MPx snímač od spoločnosti Sony, pričom model Mi 10 Pro by mal disponovať rovnakým 108 MPx snímačom ako to je v prípade smartfónu Mi MIX Alpha. Verzia Pro by mala dostať naviac ešte ďalšie tri snímače s rozlíšením 48, 12 a 8 MPx.
Nechajme sa prekvapiť
Výrobcovia si pre rok 2020 pripravili viacero zaujímavých lákadiel. Jednoznačne najväčšou udalosťou bude predstavenie nového radu Galaxy a nepochybne aj nového iPhonu na jeseň. Je viac než pravdepodobné, že v priebehu roka nás svojím smartfónom prekvapí výrobca, od ktorého by sme to možno ani nečakali.
Každý rok sa snaží šokovať Xiaomi a očakávame, že v tomto trende bude pokračovať aj naďalej. Zatiaľ veľkou neznámou je rozhodne Huawei s modelom P40. Ak sa ani do tohto smartfónu nedostanú služby od Googlu, obávame sa, že Huawei príde o početnú skupinu zákazníkov, ktorí stratia trpezlivosť a prejdú k produktom od konkurencie.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
TikTok čiastočne obnovil svoje služby vďaka Trumpovi. Ten má požiadavku, ktorá pobúrila
Instagram okamžite reaguje na zákaz TikToku. Pridáva známe funkcie konkurenta, ľudí čaká zmena
Obľúbené čínske e-shopy čelia veľkému škandálu. Porušujú základnú vec a manipulujú s údajmi ľudí
Je to oficiálne: TikTok končí, o pár hodín definitívne vypne svoje služby na veľkom trhu
Zákaz vyriešili bizarným spôsobom. „Utečenci z TikToku“ sa učia po čínsky, dôvod prekvapí
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Nová vesmírna veľmoc chce dobyť vesmír. Za zlomok ceny dokážu to, čo USA a Čína za miliardy dolárov
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Porušil legislatívu, tak ho rovno zabavili. V európskej krajine odobrali majiteľovi Teslu Cybertruck
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Majú suverénne najlepšiu optiku aj WiFi. Toto je najlepší poskytovateľ internetu na Slovensku
-
- Nová vesmírna veľmoc chce dobyť vesmír. Za zlomok ceny dokážu to, čo USA a Čína za miliardy dolárov
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Porušil legislatívu, tak ho rovno zabavili. V európskej krajine odobrali majiteľovi Teslu Cybertruck
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Majú suverénne najlepšiu optiku aj WiFi. Toto je najlepší poskytovateľ internetu na Slovensku
-
- Spoliehali sa na Rusov, teraz im hrozí nedostatok plynu. Európsky štát čelí „najprísnejším sankciám v histórii“
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Milovaný Windows tento rok končí. Microsoft núti 400 miliónov ľudí, aby si kúpili nový počítač
- Nová vesmírna veľmoc chce dobyť vesmír. Za zlomok ceny dokážu to, čo USA a Čína za miliardy dolárov
Astronómia je v ohrození. Vodíkový projekt môže zatieniť svetovú ikonu na pozorovanie vesmíru
Milióny ľudí o nej nevie. Skrytá funkcia iPhonu rozpozná rastliny aj svetové pamiatky
Eset varuje Slovákov. Vishingové podvody na seniorov sú čoraz častejšie
Vedci postavili 100-metrový reaktor, ktorý vyrába palivo zo slnečného žiarenia
Nemci priznali krutú realitu. Bez technológií Američanov by sme dlho neprežili
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené