Netflix sa na začiatku roka zaviazal vydávať každý týždeň aspoň jeden filmový hit. Streamovací gigant si za slovom stojí, zdá sa však, že to najlepšie si nechal nakoniec a v najbližších týždňoch predplatiteľov poteší záplavou hviezdne obsadených noviniek. Niektoré prinesú len povrchnú zábavu, iné sa naopak netaja oscarovými ambíciami. Toto je 17 noviniek Netflixu, ktoré stoja za pozornosť.

Kate

Premiéra: 10. september

John Wick v ženskom prevedení? V tomto duchu sa hovorí o prichádzajúcej akčnej snímke Kate. Dej bude všedne priamočiary – profesionálnej zabijačke nevyjde posledná fuška, organizácia sa jej rozhodne zbaviť a otrávi ju pomaly pôsobiacim jedom. Kate má 24 hodín na to, aby odhalila sprisahanie a pomstila sa za svoju prichádzajúcu smrť. V hlavnej úlohe sa predstaví Mary Elizabeth Winstead, očakávaj dynamickú akciu plnú prestreliek a efektných bojových choreografií.

Nightbooks

Premiéra: 15. september

Temná fantasy pre rodiny s jemne hororovým nádychom. Približne taký pocit máme z prichádzajúcej novinky Nightbooks postavenej na rovnomennej knižnej predlohe. Pozornosť filmu sa sústredí na chlapca Alexa, ktorý sa ocitne v zajatí temnej čarodejnice a aby zostal nažive, musí ju každú noc vystrašiť novým strašidelným príbehom. Alex čoskoro po uväznení prichádza na to, že nie je jediným zajatcom a pripravuje plán, ktorým s čarodejnicou raz a navždy zatočí.

Prečítaj si aj
Prečo nedokáže Netflix nakrútiť dobrý film? Pretože nechce a nemusí

Intrusion

Premiéra: 22. september

Komorne ladený triler Intrusion diváka zavedie do malého mestečka, kam sa presťahuje mladá žena Meera so svojím manželom. Sen o pohodovom bývaní sa rýchlo rozplynie po tom, čo manželská dvojica počas noci zažije lúpežné prepadnutie. Meera začína byť paranoidná a podozrievavá voči zvláštnemu chovaniu ľudí naokolo. Namýšľa si, že je v ohrození, alebo vidiecke mesto skrýva temné tajomstvo?

The Starling

Premiéra: 24. september

Melissu McCarthy poznáme skôr z uletených komédií, to isté sa dá povedať aj o britskom hercovi Chrisovi O’Dowdovi, ktorého máme zafixovaného najmä ako Roya zo seriálu IT Crowd. Nový filmový počin hereckej dvojice sa však neponesie v komediálnom, ale skôr dramatickom a intímnom duchu – v úlohe partnerov totiž v The Starling prídu o očakávané bábätko. S ničivou stratou sa každý snaží vysporiadať po svojom, popri zármutku sa odlúčení partneri zároveň pokúšajú opätovne si k sebe nájsť cestu.

No One Gets Out Alive

Premiéra: 29. september

Koniec septembra sa na Netflixe ponesie v mrazivom duchu, prichádza totiž hororová novinka s výpovedným názvom No One Gets Out Alive (Nikto sa von nedostane živý). Tá nám predstaví príbeh mladej mexickej imigrantky Ambar, ktorá prichádza do Clevelandu žiť svoj americký sen.

Peniaze sa zháňajú ťažko, Ambar je preto nútená prenajať si najlacnejšie možné bývanie, ktoré sa však nachádza vedľa motela s desivou históriou. Hlavná hrdina začne trpieť nočnými morami, no čoskoro sa v jednej z nich sama neocitne.

The Guilty

Premiéra: 1. október

Populárny herec Jake Gyllenhaal sa na Netflixe predstaví v remaku dánskeho trileru Tiesňové volanie. Snímka z roku 2018 si vďaka vysokým kvalitám i netradičnému spracovaniu vyslúžila veľkú pozornosť a zároveň si odniesla viaceré ocenenia. Sústredí sa na mladého policajného úradníka, ktorému na linku zavolá unesená žena. Hovor je však prerušený a policajt sa púšťa do závodu s časom, aby ženu zachránil. Za únosom sa však skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Army of Thieves

Premiéra: 29. október

Netflix si stojí za slovom a plánuje okolo svojej zombie značky Army of the Dead vybudovať celé univerzum. Najnovším prírastkom bude sólovka jednej z najlepších postáv pôvodného filmu – nemeckého otvárača trezorov Ludwiga Dietera. Na zombíkov však tentokrát zabudni, novinka slúži ako prequel k Armáde mŕtvych a prinajlepšom bude na jej udalosti odkazovať. Okrem sympatického herca Matthiaasa Schweighöfera zaujme predovšetkým prítomnosť exotickej krásky Nathalie Emmanuel, známej ako Missandei z Hra o tróny.

The Harder They Fall

Premiéra: 3. november

Netflix divákov na jeseň zavedie aj na Divoký západ a to rovno v dvoch pripravovaných filmoch. Prvý z nich nám predstaví gang bývalého otroka a kovboja Nata Lovea, ktorý sa chce pomstiť vrahovi svojich rodičov a dáva dokopy svoj starý gang. Zaujímavosťou je, že hlavné úlohy v Harder They Fall zastanú výhradne černošskí herci na čele s Idrisom Elbom a Reginou King. O réžiu sa rovnako postará režisér tmavej pleti, konkrétne Jeymes Samuel, pre ktorého pôjde len o druhý film v kariére.

Passing

Premiéra: 10. november

Témou rasovej segregácie sa bude zaoberať snímka Passing, ktorá diváka zavedie do New Yorku v roku 1929 a predstaví dvojicu černošiek, ktoré sa mohli vďaka povoleniu slobodne pohybovať aj v častiach mesta určených výhradne pre bielych rezidentov. Film mal premiéru na filmovom festivale Sundance, kde bol nominovaný v prestížnej kategórii za Najlepší film. Všimol si ho aj Netflix, ktorý mal práva odkúpiť za necelých 15 miliónov dolárov. O réžiu sa postará herečka a producentka Rebecca Hall, známa napríklad z Godzilla vs. Kong, pre ktorú dráma zároveň predstavuje režisérsku prvotinu.

Netflix

Red Notice

Premiéra: 12. november

Jeden z najočakávanejších filmov Netflixu v tomto roku je zároveň jedným z jeho najdrahších kúskov vôbec. Streamovací gigant do akčnej komédie Red Notice nalial až 200 miliónov dolárov, vzhľadom na herecké osadenstvo sa však nie je čomu diviť. V novinke uvidíme Dwayna Johnsona, ktorý v úlohe agenta FBI musí spojiť sily s talentovaným zlodejom Ryanom Reynoldsom, aby dolapili najnebezpečnejšiu lupičku na svete v podaní Gal Gadot.

tick, tick…BOOM!

Premiéra: 19. november

Netflix na jeseň divákom pripomenie, že vie točiť viac ako len filmy na jedno pozretie. Od muzikálnej dráme tick, tick…BOOM!, ktorá predstaví prielom v kariére rešpektovaného skladateľa a dramatika Jonathana Larsona, totiž pokukuje aj po Oscaroch. Dokazuje to nielen angažovanie vyhľadávaného umelca a hudobníka Lina-Manuela Mirandu za režiséra, ale tiež skutočnosť, že film sa bude týždeň pre premiérou premietať aj vo vybraných kinách, aby splnil kritériá na možnú nomináciu.

Bruised

Premiéra: 24. november

Športová dráma a režisérska prvotina oscarovej herečky Halle Berry predstaví skrachovanú bývalú zápasníčku MMA, ktorá sa po rokoch vracia do ringu a snaží sa získať práva na opatrovanie svojho 6-ročného syna. Starnúca zápasníčka to ani v jednom prípade nebude mať ľahké, v ringu sa totiž postaví jednej z najrýchlejšie stúpacích ženských hviezd MMA. Zápletka vyzerá sľubne, uvidíme, ako sa s námetom vysporiada Berry, ktorá si vo filme zahrá aj hlavnú úlohu.

Netflix

A Boy Called Christmas

Premiéra:  november 2021

Príchod Vianoc predplatiteľom Netflix pripomenie rodinnou snímkou o 11-ročnom Nikolasovi, ktorý sa vyberie na Severný pól hľadať svojho nezvestného otca. Zo záchrannej výpravy sa čoskoro stane magické dobrodružstvo plné čarovných bytostí, ktoré chlapca na ceste budú sprevádzať. Rozprávka Netflixu príbehu založenom na knižnom bestselleri pozornosť púta aj sympatickým hereckým obsadením, v ktorom dominuje predovšetkým dvojnásobná držiteľka Oscara a herecká veteránka Maggie Smith.

The Power of the Dog

Premiéra: 1. december

Benedict Cumberbatch vs. Kirsten Dunst. Aj tak by sa dal nazvať súboj dvoch hereckých ikon, ktoré si zmerajú sily v dramatickej westernovej snímke The Power of Dog. Príbeh založený na románe Thomasa Savaga z roku 1967 dáva do popredia dvojicu bratov starajúcich sa o ranč v Nevade. Keď sa jeden z nich tajne ožení s miestnou vdovou, druhý jej vyhlasuje otvorenú vojnu, pri ktorej sa neštíti využiť ani jej malého syna. Psychologická dráma sa dostane aj do vybraných kín, Netflix teda v tomto prípade pomýšľa aj na zlaté sošky.

The Unforgivable

Premiéra: 10. december

Sandra Bullock si zopakuje spoluprácu s Netflixom v komornej dráme The Unforgivable. Vo filme zastane bývalú trestankyňu, ktorá si odsedela trest za násilný trestný čin a je odhodlaná zaradiť sa späť do bežného života.

To sa však ukazuje ako nemožná úloha, okolie totiž na jej minulosť nezabudlo a odmieta ju prijať späť. Jedinou nádej na spásu sa ukazuje nájdenie dávno odcudzenej sestry. Film má za sebou dlhú históriu a vystriedalo sa pri ňom niekoľko režisérov i scenáristov. Rozdielne mala vyzerať aj hlavná rola, ktorú mala pôvodne zastať Angelina Jolie.

YouTube/snímka obrazovky

The Hand of God

Premiéra: 15. december

Oceňovaný taliansky režisér a spisovateľ Paolo Sorrentino vo svojej čerstvej snímke divákov zavedie do Neapola 80-tych rokov a predstaví život excentrickej rodiny na čele s dospievajúcim tínedžerom Fabiettom, ktorých život pozdvihne príchod Diega Maradonu do miestneho futbalového klubu. Na pozadí športových udalostí sa odohráva osobná dráma o komplikovaných rodinných vzťahoch, láske i strate, ktorá má byť doposiaľ najintímnejšou výpoveďou uznávaného filmového tvorcu.

Don’t Look Up

Premiéra: 24. december

Najlepšie obsadený film v histórii Netflixu si premiéru odkrúti na Štedrý večer a veru sa bude na čo pozerať. Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence či Meryl Streep sú len ochutnávkou pôsobivých hereckých mien, ktoré sa v satirickej komédii objavia.

Dej novinky sa sústredí na dvojicu astronómov, ktorí zistia, že na Zem sa rúti asteroid. Politici však zisteniam neveria, prekrúcajú pravdu podľa vlastných potrieb a film na ich konaní ukazuje, ako médiá spoločne s autoritami manipulujú verejnou mienkou a ohýbajú vedecké fakty.

Benedict Cumberbatch

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú