4. Virtuálna realita

Hoci vstup do virtuálnych pracovných prostredí sa stal v posledných rokoch, ale v roku 2025 sa môže stať úplnou normou. Metaverzum, digitálny svet, kde ľudia pracujú, komunikujú a tvorivo sa angažujú prostredníctvom avatarov, ponúka novú dimenziu pre obchod, vzdelávanie a zábavu.

DCStudio/freepik

Virtuálna realita pomôže slovenským zdravotníkom

Virtuálna realita pomôže lekárom a sestrám z detskej onkológie v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave hovoriť s pacientmi o rakovine. Prostredníctvom inovatívnej aplikácie si môžu priamo nacvičiť rozhovory s pacientom či jeho rodinou.

„Oznámiť rodine, že ich dieťa má rakovinu, aké riziká má náročná liečba alebo že ochorenie je nevyliečiteľné, je veľkou emocionálnou záťažou aj pre zdravotnícky personál. Navyše, je veľmi dôležité vedieť, ako tieto informácie podať,“ vysvetlil ústav.

Podotkol, že až 60 percent sťažností na nemocnice spôsobuje nevhodná komunikácia zdravotníckeho personálu. Stresujúce situácie, kam patria rozhovory s pacientmi, majú zase za následok 59 percent z celkovej miery vyhorenia lekárov. Odborníci preto považujú tréning komunikačných zručností za nevyhnutnosť. Viac informácií nájdeš v samostatnom článku.

Vďaka neustále sa zlepšujúcim technológiám virtuálnej reality (VR) a rozšírenej reality (AR) sa vytvárajú nové formy spolupráce a interakcie. Tieto virtuálne pracoviská umožnia ľuďom po celom svete pracovať a komunikovať v reálnom čase, bez ohľadu na geografickú vzdialenosť.

Významným prínosom pre pracovný trh bude zníženie nákladov na cestovanie, nájomné kancelárie a technické vybavenie. Všetko sa bude odohrávať v rámci virtuálneho prostredia, ktoré sa čoraz viac priblíži reálnemu svetu. Pre podniky to bude výhodné najmä z hľadiska flexibility, produktivity a znižovania prevádzkových nákladov.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE ->>>

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP