V poslednom čase mnohí výrobcovia prichádzajú na scénu s prepracovanými smartfónmi, ktoré majú veľké dotykové obrazovky bez rámikov. BlackBerry sa chcelo odlíšiť, a tak predstavilo model KEYone, ktorý ihneď zaujal prítomnosťou hardvérovej QWERTY klávesnice. 

Na jeho kvalitu spracovania sa pozrel aj známy youtuber a testovanie prinieslo prekvapivé zistenie. Prvotnou myšlienkou pri návrhu BlackBerry KEYone bolo, aby sa smartfón od zbytku sveta zásadne odlišoval. To sa výrobcovi rozhodne podarilo vďaka hardvérovej klávesnici, ktorá je aj v dnešných dňoch obľúbeným prvkom. Ukrýva v sebe dokonca aj snímač odtlačkov prstov v medzerníku. Výborný výkon a nízku spotrebu batérie dosiahlo BlackBerry vďaka energeticky nenáročným komponentom. Medzi ne patrí najmä procesor Snapdragon 625 a na dnešné pomery len 4,5″ FullHD displej, ktorý si z 3500 mAh batérie príliš veľa energie neukrojí.

zdroj fotografie: Screenshot/JerryRigEverything/YouTube

Nenechaj si ujsť
Týchto 5 vlastností starých telefónov nám v moderných smartfónoch chýba najviac

Doteraz vyzeral tento model na prvý pohľad ako veľmi kvalitný kúsok, ktorým po dlhej dobe BlackBerry potešilo fanúšikov. Bohužiaľ, aj v tomto prípade sa nájde chyba, ktorá môže mnohých znepokojiť. Tá bola odhalená v teste odolnosti, ktorý vykonal známy youtuber JerryRigEverything. Smartfón bol vystavený rôznym spôsobom „mučenia“ počnúc škrabaním pomocou noža, cez opálenie obrazovky plameňom, až po ohýbanie konštrukcie. Samotným škrabancom dokázala dobre odolať nielen obrazovka, ale aj spomínaný snímač odtlačkov prstov, ktorý po poškodení stále spoľahlivo fungoval.

Po teste obrazovky ohňom sa jednotlivé pixely pomerne rýchlo dokázali obnoviť, no je to práve táto časť smartfónu, ktorú budú mnohí kritizovať za jej uchytenie v konštrukcii. Skúška ohýbania totiž ukázala, že už pri miernom tlaku dokáže celý displej vypadnúť, nakoľko k nemu nie je pripevnený ani jedinou kvapkou lepidla. Toto zistenie je pre fanúšikov BlackBerry rozhodne veľkým sklamaním. Model KEYone spočiatku upútal pozornosť, no pokiaľ spoločnosť nezmení postup vo výrobnom procese, je veľmi reálne, že predajné čísla rýchlo klesnú. Ako prebiehal celý test si môžeš samozrejme pozrieť na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom