O Elonovi Muskovi je známe, že je veľkým inovátorom. Jeho snahou je a vždy bolo využiť čo najviac energie z obnoviteľných zdrojov a byť tak šetrný k životnému prostrediu. Dokazuje to či už autami značky Tesla, ktoré sú na elektrický pohon, alebo aj raketami Falcon, ktoré sú schopné lietať do vesmíru viac ako len jedenkrát.

Aj keď sú automobily Tesla oveľa viac šetrnejšie k životnému prostrediu ako klasické spaľovacie motory, stále sa museli dobíjať na špeciálnych staniciach, ktoré využívali energiu z neobnoviteľných zdrojov. To sa po novom ale mení, pretože ako napísal sám Elon Musk na Twitteri, všetky tieto dobíjacie stanicu budú pretransformované. Už onedlho využijú energiu získanú zo solárnych panelov, čím sa dostávame na úplne novú úroveň a takmer by sa dalo povedať, že automobily Tesla budú 100 % ekologické.

V každom prípade je to významný krok a ostáva len veriť, že sa budú k tomuto kroku pripájať aj ostatní výrobcovia. Elektrické autá sú naša budúcnosť a vďaka Tesle ju môžeme vidieť už teraz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom