Relatívne mladý výrobca elektrických áut, americká Tesla, trhla rekord v počte predaných áut za prvý štvrťrok v tomto roku. Predbehla dokonca aj giganta ako je Ford.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tesla má v súčasnosti iba 14 rokov, kým známy Ford pôsobí na trhu automobilov už ohromných 113 rokov. Napriek tomu sa Tesle podarilo v prvom štvrťroku predať rekordný počet áut. Zákazníkom doručila až 25 000 vozidiel, čím zvýšila svoju trhovú hodnotu na 47 miliárd dolárov. Pre porovnanie, hodnota Fordu činí 45 miliárd dolárov, čo je medziročný pokles o 7,2 %.

teslazdroj fotografie: TNT

Analytici predpovedali, že tržby Fordu klesnú v marci približne len o 5 %. Výrobca síce zaznamenal vysoké predaje modelu Escape, no celkovo predal menej ako 237 tisíc vozidiel. Voči vlaňajšiemu marcu je to výrazný pokles, keďže v tom čase vykázal gigant najlepšie predaje za posledných 10 rokov (255 tisíc vozidiel). Tesla si verí a na tento rok má naozaj ambiciózne plány. Tento polrok chce predať 50 000 áut a do konca roku 2018 až pol milióna. Bude k tomu potrebovať aj nové továrne Gigafactory, pričom tento rok plánuje postaviť aspoň ďalšie tri.

zdroj fotografie: Motor Trend

Nenechaj si ujsť
Tesla znova prekvapuje! Model 3 bude až 10-krát bezpečnejší ako bežné automobily

Významným míľnikom pre Teslu bude aj zahájenie produkcie prvého masovo úspešného elektromobilu – Modelu 3. O toto relatívne cenovo dostupné elektrické auto je už teraz obrovský záujem. Narozdiel od Elona Muska, CEO Fordu pracuje na plne autonómnych vozidlách a očakáva, že by sa mohli začať používať okolo roku 2021.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.