Nielen, že elektromobily od Tesly eliminujú využívanie fosílnych palív, prekonávajú aj tie najlepšie športové autá. Dokazuje to najnovší test, v ktorom sa proti sebe postavili najrýchlejšia Tesla a jedno z najlepších Lamborghini.

Aby sme boli konkrétnejší, išlo o najrýchlejší Model X P100D a Lamborghini Aventador. Tieto dve autá sa vedľa seba ocitli v tradičnom závode, ktorý sa odohráva na trati dlhej 402 metrov. Ako teda dopadol? Tesla najskôr odštartovala s výrazným náskokom pred Lamborghini, no to ju pred koncom takmer dobehlo. Lamborghini to ale na výhru nestačilo a nakoniec teda vyhrala Tesla s rekordným časom 11.4 sekúnd. Dosiahla pritom rýchlosť takmer 190 km/h.

Nenechaj si ujsť
Tesla všetkým ukázala, ako sa treba správať k zákazníkom. Na túto výzvu perfektne zareagoval samotný Elon Musk

Batéria bola nabitá na 78 %, no tím testerov tvrdí, že s plnou kapacitou by elektromobil dosiahol ešte lepšie výsledky. Je teda možné, že test v budúcnosti zopakujú. Aj keď Tesly rady porážajú najlepšie športové autá, tento závod je v niečom výnimočný. Keď sa totiž pozrieme do technických špecifikácií áut, zistíme, že Tesla má dlhšie zrýchlenie z 0 na 100 km/h. Kým Lambogrhini Aventador dá stovku za 2.9 sekúnd, Tesla Model X P100D zvládne rovnakú rýchlosť za 3.1 sekundy.

tesla model x

zdroj fotografie: Tesla

Zaujímavé je aj porovnanie s Modelom S P100D, ktorý zvláda akceleráciu ešte rýchlejšie — za 2,7 sekúnd. Tú ale v závpde prekvapivo Lamborghini Aventador prekonalo o 0.15 sekúnd. Maximálnu rýchlosť majú Model S aj Model X papierovo rovnakú, teda 250 km/h. Nakoniec sa ale ukázalo, že na špičkové Lamborghini má iba Model X. Týmto testom iba opäť potvrdzuje svoj veľký potenciál v prekonávaní tých najlepších športových automobilov.

Tech