Tesla Model X ponúka niekoľko skvelých vlastností. Okrem toho, že dokáže vyhrať závod so športiakom, disponuje aj „inteligentnými“ samootváracími dverami.

Tie spôsobili nielen neskorší príchod vozidla kvôli problémom u dodávateľov, ale aj ďalšie problémy, keď sa prvé SUV-čka dostali k majiteľom. Samootváracie dvere sú zároveň jedným z prvkov, ktorým je Model X jedinečný. Ak by nimi auto nedisponovalo, mnoho ľudí by ho považovalo iba za nafúknutú verziu Modelu S. Predné dvere sa síce neotvárajú rovnako ako zadné, ale tiež ich poháňa elektrická energia a dokážu sa samé otvoriť. A to dokonca aj vtedy, keď by si nechcel.


Tesla ich nazýva inteligentnými, ale až tak vymakané očividne nie sú. Majiteľovi z Nórska sa totiž samovoľne otvorili v tej najnevhodnejšej chvíli. Keďže sú európske cesty pomerne úzke, akýkoľvek nežiaduci objekt medzi autami môže spôsobiť komplikácie. Svoje o tom vie povedať aj tento nórsky vodič, ktorému sa samovoľne otvorili dvere a narazila do nich okoloidúca električka.

Nenechaj si ujsť
Alza spustila online predaj elektromobilov Tesla. Priprav sa na poriadne premrštené ceny

Kým električka utrpela iba veľký škrabanec, Tesla skončila so značne zdemolovanými dverami. Samotná funkcia otvárania dverí sa našťastie dá vypnúť a po zistení tohto incidentu ju viacerí vodiči zrejme aj vypnú. Jedna vec je s otvorenými dverami naraziť do auta alebo električky, no oveľa vážnejšia situácia môže nastať, keď by vedľa auta išiel cyklista. Predsa len, uspokojovanie svojho ega samootváracími dverami za to riziko nestojí, nemyslíš?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP