Elon Musk ako CEO Tesly dokáže s touto spoločnosťou rozvíjať priemysel elektromobilov závratným tempom vpred. Vďaka novým možnostiam už čoskoro bude môcť americká automobilka predstaviť svoj najdostupnejší model doteraz. Predstavenie Modelu 3 je takmer za rohom, no podľa posledných fotografií má Tesla do spustenia sériovej výroby ešte čo vylepšovať.

Prvé zmienky padli ešte v roku 2015, pričom prvýkrát sme tento kúsok mohli ako koncept zahliadnuť v minulom roku. Ako sa ale blíži čas oficiálneho odhalenia, stále pribúdajú nové informácie či fotografie. Pred časom sme ti priniesli pohľad na to, ako sa Model 3 prevážal neďaleko základne SpaceX. Teraz sa k nám dostali ďalšie detailné snímky, ktoré zachycujú niekoľko kúskov tohto očakávaného elektromobilu v plnej prevádzke bez maskovania. Hneď prvou pútavou časťou sú predné LED svetlomety, no zvyšok karosérie by v týchto prípadoch zákazníka skôr odradil.

zdroj fotografie: Imgur

Nenechaj si ujsť
Tesla pripravuje svoj ďalší nadupaný elektromobil Model Y. Vieme, akú výbavu by mohol priniesť

Fotografie totiž odhalili aj katastrofálne nedostatky Modelu 3 po stránke karosérie, ktorá medzi jednotlivými plechmi obsahuje príliš veľké a nerovnomerné medzery. Chyby sú najviac viditeľné pri zadných dverách, kapote či veku kufra. Tieto časti sú dôkazom toho, ako veľmi musí Tesla výrobný proces ešte vylepšiť. Elektromobily Muskovej spoločnosti trápia podobné problémy už dlhšie. Elon pred niekoľkými mesiacmi informoval, že pri návrhu Modelu 3 chce výrazne skrátiť testovaciu fázu, pretože Tesla má vraj k dispozícii špičkový softvér, ktorý zabezpečí bezproblémovú výrobu už pri prvom pokuse.

zdroj fotografie: Imgur

S cenou približne 30 000 € bude Model 3 najlacnejším elektromobilom v portfóliu. Za danú sumu však zákazník dostane veľmi skromný interiér s jedinou hlavnou obrazovkou, 75 kWh batérie či celoročné pneumatiky. Výrobca tak musel naozaj šetriť všade a dôsledkom krátkej testovacej fázy sú zrejme aj spomínané chyby karosérie. Dúfame, že ich Tesla do spustenia sériovej výroby napraví. Všetky ďalšie informácie ako aj výslednú kvalitu sa dozvieme už onedlho na jeho oficiálnom odhalení. Dovtedy si môžeš pozrieť ďalšie snímky v našej galérii.

zdroj fotografií: Imgur

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP