Tvrdené sklo je skvelou ochranou displejov a jeho aplikácia nie je vôbec žiadnou vedou. Ani na perfektne vyčistenú obrazovku však tento doplnok nesadne vždy dokonale, čo sa najčastejšie ukáže po jeho okrajoch. Pokiaľ chceš mať aj ty tvrdené sklo na displeji bez akejkoľvek bubliny, rozhodne vyskúšaj tento jednoduchý, no užitočný lifehack.
Displeje moderných smartfónov netvoria už len ostré hrany, ktoré sa pri používaní zarezávajú do rúk. Výrobcovia sa rozhodli sklo obrazoviek elegantne zaobliť v 2,5D, respektíve aj v 3D tvare, čo však môže spôsobovať nepríjemnosti pri lepení tvrdeného skla. Tento ochranný prvok totiž nemusí držať po svojich okrajoch vždy perfektne, no aj na tento problém existuje riešenie.
Stačí len trocha oleja
Ak sa zodpovedný používateľ rozhodne ochrániť displej svojho milovaného smartfónu ochranným sklom, môže si ho nechať aplikovať priamo v obchode. Mnohí si však tvrdené sklo zvládnu nalepiť aj v pohodlí domova. Neraz sa ale stane, že sa sklo nechce k obrazovke prilepiť najmä po svojich okrajoch. Tento neduh síce na jeho funkčnosť vplyv nemá, no z estetického hľadiska vôbec nepôsobí lákavo. Navyše sa v týchto miestach môžu pod neho dostať nečistoty.

Samsung požiadal o udelenie dvoch nových patentov. Jeden má výrez a druhý „len“ displej
Riešenie je však jednoduchšie, ako by si si bol myslel. Aby tvrdené sklo k displeju smartfónu sadlo dokonale aj po okrajoch, bude potrebných iba pár kvapiek oleja, ktorý ušnými tyčinkami nanesieš na problémové miesta. V okamihu sa začnú okraje skla prichytávať k displeju a vzduch bude rázom preč. O tom, že tento lifehack skutočne funguje, hovorí aj priložené video, ktoré je zároveň skvelým návodom. Vyskúšaš ho tiež?
Smartfóny

Trumpov posledný výkrik pred odchodom. USA pridalo na čiernu listinu už aj Xiaomi

AKTUÁLNE Kontroverzia pokračuje: Samsung Galaxy S21 a Galaxy S21+ sú oficiálne tu a chýba im nabíjačka

AKTUÁLNE Kráľ Androidov: Galaxy S21 Ultra je to najlepšie, čo kedy Samsung vyrobil. Stratil však nabíjačku, no pridal podporu S-Pen

PRIPOMIENKA Apple chce dať ľuďom lepšie súkromie. Vývojári aplikácií však hľadajú agresívnejší spôsob, ako ťa sledovať
