Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Strojové učenie a neurónové siete nie sú v dnešných dňoch využívané len na technické účely a zdokonaľovanie robotov. Svoje využitie nájdu tieto technológie aj v medicíne, ktorá môže už onedlho zažiť prelomové obdobie. Vďaka kryptomene Skychain bude v budúcnosti možné spracovať množstvo medicínskych dát, čím bude možné efektívnejšie skúmať životu nebezpečné choroby.

Za týmto odvážnym projektom stojí skupina vedcov, ktorí chcú princíp kryptomien zaviesť aj do medicínskeho prostredia. Pred nimi však stojí nejeden vážny problém, ktorý je potrebné pred realizáciou celého programu vyriešiť. Doterajšie spôsoby strojového učenia umožňujú umelej inteligencii spracovať a naučiť sa vybrané množstvo informácií, ktoré následne zhodnotí pri ďalších úlohách. V medicíne však existuje nesmierne množstvo lekárskych záznamov, skúseností a znalostí, ktoré sú roztrúsené po ambulanciách celého sveta.

Skychain pomôže pri riešení zložitých medicínskych výskumov

Aby bolo možné toto ohromné množstvo dát spracovať, tvorcovia virtuálnej meny Skychain chcú do výpočtov zapojiť počítače dobrovoľníkov z celého sveta, čím by tak vznikla sieť s najvyšším výpočtovým výkonom v histórií. Umelá inteligencia by v tomto prípade spracovávala lekárske dáta a dokázala následne pacientovi s čo najvyššou presnosťou diagnostikovať chorobu a jej liečbu. Dnešné metódy však využívajú len obmedzené množstvo údajov, ktoré sú umiestnené len vo vybraných databázach špecializovaných ústavov.

Nenechaj si ujsť
Litecoin za tento rok zaznamenal najvyšší rast spomedzi všetkých kryptomien

Príkladom môže byť superpočítač IBM Watson, ktorý dokáže efektívne spracovať veľké množstvo dát. Jeho výkon ale nie je stále dostatočný. Z toho dôvodu sa tvorcovia kryptomeny Skychain rozhodli využiť princíp podobných virtuálnych platidiel, aby dokázali spracovať všetky lekárske záznamy. Samozrejme, že „baník“, ktorý sa pustí do ťažby Skychainu dostane svoju odmenu rovnako ako tí, ktorí do siete budú záznamy vkladať. Samotnú kryptomenu by potom bolo možné využiť ako produkt, ktorý zúžitkujú nemocnice, lekári či iné medicínske organizácie.

So spôsobom, akým funguje BitCoin či Ethereum tak Skychain toho nemá mnoho spoločného a jeho cieľom je navyše pomôcť medicíne. Využitím takejto siete s ohromným výpočtovým výkonom by mohli lekári omnoho rýchlejšie a jednoduchšie vyvíjať aj nové lieky či spôsoby liečby závažných chorôb. Najdôležitejšia prekážka pri realizácii tohto projektu však už bola prekonaná. Vedcom sa totiž podarilo vyriešiť všetky právne problémy a projekt sa tak môže postupne rozbiehať.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú