Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Smartfóny patria už dlhé roky medzi naše najobľúbenejšie a najpoužívanejšie zariadenia, no každý používateľ si svoj ideálny kúsok predstavuje inak. My sme pre teba pripravili jedinečnú kombináciu 14 prvkov z rôznych modelov, vďaka ktorým by tak v skutočnosti mohol vzniknúť smartfón snov. 

Dizajn prednej strany à la Xiaomi Mi MIX

samsungzdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Xiaomi v minulom roku predstavilo skutočne úchvatný model Mi MIX, ktorý ako jeden z prvých dostal takmer bezrámikový displej. Pomer obrazovky k celej ploche prednej steny je dokonca ešte väčší ako pri Samsungu Galaxy S8 či S8+. Xiaomi Mi MIX je tak v tomto prípade najlepšou voľbou a pre vytvorenie nášho vysnívaného smartfónu využijeme dizajn jeho prednej steny, ktorý stále dokáže uchvátiť mnohých používateľov.

Lesklé Jet Black prevedenie zadnej strany

zdroj fotografie: Apple

Povrch nového Samsungu Galaxy S8/S8+ tvorí na zadnej časti sklo, ktoré taktiež po keramike patrí medzi prémiové materiály využívané v konštrukciách. Ideálnejšou voľbou pri výbere by však bola hladká, lesklá a precízne spracovaná zadná stena, ktorou disponuje iPhone 7 / 7 Plus vo verzii „Jet Black“. Tento variant si obľúbilo mnoho fanúšikov a musíme uznať, že vyzerá naozaj luxusne, preto sme ju vybrali ako súčasť nášho imaginárneho smartfónu snov.

4K obrazovka zo Sony Xperie XZ Premium

zdroj fotografie: Sony

Mnoho používateľov si pohodlne vystačí s FullHD rozlíšením, ktoré výrobcovia stále využívajú aj vo svojich najnovších vlajkových lodiach. OnePlus prinieslo takýto displej do svojho nového zabijaka vlajkových lodí a toto rozlíšenie je aj na dnešnú dobu stále plne postačujúce. Pri vytváraní toho najdokonalejšieho smartfónu by si však rozhodne aj ty využil to najlepšie, čo trh ponúka, a tým je 4K displej z novej Sony Xperie XZ Premium.

Fotoaparát Samsungu Galaxy S8

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Táto hardvérová časť S8-čky síce neobsahuje dva snímače ako je tomu u LG G6, OnePlus 5, iPhone 7 Plus či Huawei P10, no svojimi kvalitami ich dokáže prekonať. Veď nie nadarmo patrí Samsung Galaxy S8 so svojim „single“ fotoaparátom medzi tie najlepšie fotomobily sveta. Jeho kvality by sa tak rozhodne zišli v našom imaginárnom zariadení.

Nenechaj si ujsť
Najpokročilejší smartfón doteraz ponúka viac, ako si možno myslíš. A toto je moja odpoveď, prečo
Snímač odtlačkov prstov z OnePlus 5

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

V prvom rade má OnePlus 5 veľkú výhodu v uložení samotného snímača, ktorý sa nachádza pod displejom. Túto voľbu uprednostňuje mnoho fanúšikov pred umiestnením na bočnej hrane či vedľa zadného fotoaparátu ako pri Galaxy S8. Ďalšou vlastnosťou, ktorou snímač OnePlus 5 vyniká, je jeho rýchlosť.

Vodeodolnosť z LG G6 a Samsungu Galaxy S8

zdroj fotografie: LG

Túto vlastnosť mnoho používateľov podceňuje, no vždy sa zíde práve vo chvíli, keď dôjde k stretu s vodou. Či už ide len o pár nevinných kvapiek, alebo pád do hlbšej vody, vodeodolnosť dokáže hardvérové vnútornosti spoľahlivo ochrániť. Certifikácie zabezpečujúca najvyššiu ochranu proti vniknutiu vody má označenie IP68 a ochráni smartfón vo vode hlbokej 1,5 m po dobu až 30 minút.

Najaktuálnejší Android s launcherom z Google Pixel

zdroj fotografie: Google

Nenechaj si ujsť
Dokonalý smartfón neexistuje a ani existovať nebude. Prečo?

Smartfóny Google Pixel majú pri odhalení novej verzie Androidu tú nespornú výhodu, že túto aktualizáciu dostávajú vždy ako prvé. Taktiež im nemožno uprieť aj častejšie bezpečnostné záplaty a čistý, no moderný vzhľad launcheru. Ten by si vo svojom smartfóne prial nejeden používateľ. Práve kvôli modernému vzhľadu, najnovším aktualizáciám a širokým možnostiam úprav sme vybrali posledný Android spolu s launcherom z Google Pixel do toho nášho.

App Store

ios 11zdroj fotografie: Apple

Mnohí používatelia by najradšej využívali kombináciu najnovšieho Androidu v spojení z launcherom z Google Pixel spolu s App Store a aplikáciami určenými pre operačný systém iOS. Mnohé z nich sú totiž pre systém od Apple navrhnuté o čosi lepšie ako ich ekvivalenty pre Android.

8 GB  RAM z OnePlus 5

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Mnoho výrobcov v dnešných dňoch pri návrhu volí pamäť RAM o kapacite 4 GB, no spoločnosť OnePlus sa rozhodla vytŕčať z davu. Jej posledný zabijak vlajkových lodí dokazuje, že s 8 GB kapacitou sa toho dá zvládnuť omnoho viac a multitasking sa dostáva do úplne iného levelu. Svojou rýchlosťou a výkonom v speedteste OnePlus 5 rozdrvilo nejedného konkurenta, vrátane iPhonov.

Procesor A10 z iPhonu 7

iphonezdroj fotografie: Pexels

Tento čip využívaný v posledných iPhonoch od Apple dostal v benchmarkových aplikáciách veľmi slušné hodnotenie, vďaka čomu dokázal poraziť aj tie najnovšie Androidy so Snapdragonom 835. Vo výkone mu podľahol aj Samsung Galaxy S8 či OnePlus 5, no neskôr predsa len našiel svojho premožiteľa, ktorým bolo HTC U11. Napriek tomu je procesor A10 ideálnou voľbou, pretože konkurencii trvalo až príliš dlho, kým sa ho prekonala.

Bezdrôtové nabíjanie

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Samsung

Táto technológia umožňuje používateľom pohodlne nabíjať svoj smartfón bez potreby pripojenia ku káblu nabíjacieho adaptéra. Stačí ho len položiť na bezdrôtovú nabíjaciu podložku. Tá sa vďaka indukčným cievkam, ktoré sa nachádzajú aj v samotnom smartfóne, postará o doplnenie energie. Kto by túto inováciu vo svojom vysnívanom smartfóne predsa nechcel?

Rýchle nabíjanie Dash Charge

zdroj fotografie: OnePlus

Ak by však voľba padla predsa len na klasické nabíjanie, rozhodne by ideálnym riešením bola technológia rýchleho nabíjania Dash Charge, ktorá umožňuje OnePlus smartfónom doplniť energiu extrémnou rýchlosťou, pričom sa telefón počas nabíjania neprehrieva.

„Mamutia“ batéria z ASUS ZenFone 3 Max

zdroj fotografie: Asus

Dnešné smartfóny sú vybavené iba priemernou kapacitou batérie, ktorá zabezpečí pri ich výkone výdrž na jeden, nanajvýš dva dni. Akumulátor ASUSu ZenFone 3 Max by však v kombinácii so softvérovou optimalizáciou a hardvérom z Google Pixel, Samsungu Galaxy S8 či iPhonu 7 mohol poskytnúť výdrž počas dvoch alebo až troch dní. Čím je nutnosť nabíjať svoj smartfón zriedkavejšia, tým je používateľ spokojnejší, a tak by sa takáto veľká 4100 mAh batéria hodila aj do vyšperkovaného smartfónu snov.

Cenovka ako pri OnePlus 5

zdroj fotografie: OnePlus

Pri zostavovaní ideálneho smartfónu by jeho cenovka zohrala podstatnú úlohu. Samozrejme, mohli by sme mu prideliť sumu, ktorú si pýtajú výrobcovia za lacné „hlúpe“ telefóny, no pri realistickom pohľade by bolo správne nasadiť na náš vysnívaný kúsok nálepku s cenou za OnePlus 5, ktorá je pri slabšej verzii na úrovni 499 €. Takáto hodnota by však bola s vybranými vlastnosťami a výbavou nášho modelu stále hlboko pod priemerom za ceny vlajkových lodí iných výrobcov.

Nenechaj si ujsť
Odrázda ťa oficiálna cena OnePlus 5? Vieme, kde ho kúpiš až o 90 € lacnejšie

Bohužiaľ, takýto smartfón zrejme nikdy neuzrie svetlo sveta. Je však skvelé si predstaviť, že by sme model s takouto výbavou vlastnili. V tom prípade by sa mnohí fanúšikovia cítili ako v smartfónovom nebi. Ako sa ti pozdáva náš vysnívaný smartfón? Neváhaj a svoj názor nám nechaj v komentári, kde môžeš pokojne uviesť aj výbavu svojho ideálneho zariadenia.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú