Slovensko nie je len malou krajinou v strede Európy. Z radov šikovných slovenských vývojárov totiž pochádzajú aj svetovo známe firmy, medzi ktoré tiež patrí Sygic. Navigácia tejto spoločnosti teraz prináša pre stovky miliónov používateľov podporu pre rozšírenú realitu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V stredu spoločnosť Sygic oznámila, že do svojej GPS navigácie prináša podporu pre rozšírenú realitu. Funkcia nazvaná ako Real View Navigation má pomôcť používateľom pri orientácii v neznámom prostredí a zároveň zvýšiť bezpečnosť pri šoférovaní. Vodiči totiž často svoj zrak obracajú pri jazde na displej navigácie. Tým ignorujú dianie na vozovke pred nimi a vystavujú tak nielen seba nebezpečným situáciám. S rozšírenou realitou budú mať cestu stále pred sebou aj pri pohľade do navigácie a snímať ju bude objektív fotoaparátu. Sygic je prvou spoločnosťou, ktorá dokázala priniesť rozšírenú realitu do prostredia navigačných systémov.

zdroj fotografie: Sygic

Nenechaj si ujsť
Jedna z najlepších svetových GPS navigácií dostáva nové funkcie. Slovenský Sygic bude ešte lepší!

S jej využitím tak vodiči už nikdy z cesty nespustia oči. Počas jazdy bude aplikácia v reálnom čase vykresľovať smer jazdy, dopravné obmedzenia a ďalšie informácie priamo v prostredí, ktoré sa nachádza pred vozidlom. Aktualizácia s touto významnou funkciou je už na ceste k všetkým majiteľom. V nej je dostupná ako doplnková funkcia, ktorú si používatelia môžu dokúpiť už za necelých 10 €.

Do tejto aplikácie v poslednom čase pribudlo mnoho nových vylepšení, no rozšírená realita je jedným z najvýznamnejších. Spolu s Real View Navigation funciou chce Sygic vytvoriť komplexný softvér, ktorý by na cestách vodičov informoval nielen o smere jazdy, ale aj o dopravnej situácii či turistických pamiatkach. Podľa posledných správ spoločnosť už pre vývojárov vydala nové API, aby jej technológie mohli implementovať aj do svojich vlastných aplikácií. V blízkej budúcnosti však pribudnú ďalšie vylepšenia, ktoré túto navigáciu ešte viac zdokonalia. Využívaš Sygic?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]