Po niekoľkých mesiacoch interného vývoja Sygic kompletne prerobil svoju mobilnú GPS navigáciu pre Android. Aktualizácia prebehla spolu s nedávnym uvedením podpory pre Android Auto, informuje spoločnosť v tlačovej správe

Používatelia aplikácie Sygic pre Android, ktorej „najstarší“ používateľ je v databáze už od roku 2010, si po sprístupnení konektivity Android Auto mohli všimnúť v navigácii niekoľko veľkých zmien. Najviditeľnejšie sú tie estetické a dizajnové, ale prišlo aj k niekoľkým technickým vylepšeniam.

Sygic výrazne uľahčil prácu vývojárom, prináša veľké zmeny

Za tými stojí nový mobilný SDK (software development kit, t.j. súbor nástrojov pre vývoj softvéru, ktorý umožňuje vytváranie aplikácií), ktorý obsahuje aj mapy a algoritmy a sústredí sa na používateľskú skúsenosť. porovnaní s pôvodným rozvetveným kódom je nový kód kompaktnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje.

Neprehliadni
Slovenský Sygic dostáva najočakávanejšiu funkciu pre Androidy za posledné roky

To prináša vývojárskemu tímu veľa výhod, ale najmä im zjednodušuje a urýchľuje prácu. Akýkoľvek nový prvok dizajnu alebo funkcionalita sa dá naprogramovať alebo opraviť efektívnejšie a rýchlejšie. Nedávne sprístupnenie konektivity Android Auto by napríklad bez tejto aktualizácie softvéru nebolo podľa spoločnosti možné.

„Všetko sme museli pripraviť podľa presne definovaných pravidiel. S aplikáciou založenou na Sygic Mobile SDK s prepracovaným a efektívnym dizajnom kódu to bolo oveľa jednoduchšie. Odteraz dokážeme lepšie oddeliť aplikáciu bežiacu na zariadeniach od aplikácie bežiacej na palubnom počítači auta,“ vysvetľuje koordinátor aktualizácie Lukáš Dermek.

Zákazníkom prinesie táto aktualizácia veľa zlepšení. Po otvorení si všimnú prepracované menu a nastavenia. Vyhľadávanie adresy funguje lepšie a rýchlejšie, navigácia a predpokladaný čas príjazdu sa vypočítavajú presnejšie. Aplikácia je rýchlejšia a stabilnejšia a jej prevádzka je optimalizovaná tak, aby batéria mobilu vydržala čo najdlhšie.

Nový dizajn je viditeľný doslova na každom kroku, pričom Sygic sa špeciálne venoval aj mestským mapám, ktoré majú nový a podrobnejší dizajn už pri nižšej úrovni priblíženia, zatiaľ čo dátová veľkosť mapy ostáva porovnateľná so starou verziou.

Vedľajšie cesty a zelené plochy odteraz uvidíš aj bez priblíženia danej oblasti a čitateľnejšie sú tiež špecifické informácie o premávke a údržbe ciest.

Aktualizácia zároveň umožní prípravu ďalších technologických inovácií v aplikácii a rýchlejšiu cestu k používateľom. Svoje Mobile SDK Sygic použil už aj pri riešeniach pre B2B segment v oblasti poisťovníctva a telematiky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom