Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) postupne zaradí do svojich diaľkových vlakov na trati Košice – Bratislava šesť modernizovaných reštauračných vozňov. Prvý z nich už nasadila v septembri do rýchlika R 606 Tatran. Národný vlakový osobný dopravca v piatok informoval, že ide o najmodernejšiu posilu vo flotile „reštaurákov“. V súčasnosti prebieha kompletná modernizácia reštauračných vozňov, ktoré boli v prevádzke od roku 1988, za účelom zvýšenia komfortu pre cestujúcich, ako aj pre potreby personálu kuchyne.

„Vlastníkom reštauračného vozňa je súkromná spoločnosť, ktorá v rámci verejného obstarávania z roku 2019 vyhláseného ZSSK ponúkla najvýhodnejšie podmienky prenájmu reštauračného vozňa, s tým, že do budúcna sa ráta s prenájmom celkovo šiestich identických vozňov,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. „Náklady obstarania vozňa, jeho modernizácie, ako aj prevádzkovej údržby znáša výlučne vlastník vozňa a tieto náklady tak nezaťažujú rozpočet ani personálne kapacity ZSSK,“ dodal.

ZSSK

Prvý sprevádzkovaný modernizovaný reštauračný vozeň bude medzi Bratislavou a Košicami túto sobotu radený v rýchlikoch R 604 a R 611, v nedeľu v rýchlikoch R 600 a 607. Budúci týždeň bude podľa národného dopravcu vo viacerých diaľkových vlakoch na hlavnej domácej trati.

Aktuálne vlakový dopravca radí vo vnútroštátnej preprave sedem reštauračných vozňov z roku 2008, tri z roku 1995 a v zálohe má jeden „reštaurák“ ešte z roku 1980. Reštauračné služby v diaľkových vlakoch ZSSK prevádzkuje spoločnosť Wagon Slovakia Košice, a. s.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP