Microsoft sa s príchodom nového Windows 11 rozhodol zmeniť kadenciu aktualizácií, ktoré pri staršom Windows 10 vydával vo veľkom balíku 2-krát ročne. Po novom sa však starší operačný systém prispôsobí novému „trendu“, kvôli ktorému bude dostávať len jedinú veľkú aktualizáciu za rok, informuje The Verge.

Podľa doterajšieho scenára dostával predošlý Windows 10 dva veľké aktualizačné balíky, ktoré boli rozdelené do updatu na jar a na jeseň každého roka. A hoci je Windows 10 na trhu stále dominantnejší, v oblasti aktualizácií sa prispôsobí Windowsu 11.

Microsoft nedávno potvrdil, že aj Windows 10 bude za rok dostávať len jeden veľký update, ktorý bude vychádzať pravidelne na jeseň. Používateľov najbližšie čaká novembrová aktualizácia a ďalšiu by sme potom mali vidieť až v druhej polovici budúceho roka. Tohtoročný novembrový update však prinesie len minoritné zmeny, ktoré mnohí používatelia nepostrehnú.

Takýto systém aktualizácií Windowsu 10 by mal potom fungovať až do roku 2025, kedy Microsoft plánuje ukončiť jeho podporu. Stať by sa tak malo presne 14. októbra. Do tej doby môžu používatelia čakať ešte aspoň 3-4 väčšie aktualizácie, ktoré však pravdepodobne neprinesú do systému razantné zmeny a miesto toho sa dočkajú len menších vylepšení na pozadí.

Zdroj: The Verge, Microsoft

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú