Vyhľadávací nástroj Google v smartfónoch prináša zmeny v dizajne. Ako upozornil portál AndroidPolice, po novom bude mať celý vyhľadávač oblejšie tvary.

O prichádzajúcich zmenách informoval Google aj prostredníctvom svojho blogu. Nasadenie zmien pre širokú verejnosť sa očakáva v najbližších dňoch, no niektorí používatelia už zmeny v dizajne mohli postrehnúť.

Niektoré sú badateľné na prvý pohľad, iné až pri pozornejšom prieskume novej verzie vyhľadávača. Ako môžeš vidieť na priložených obrázkoch, zmizol modrý podklad pod výsledkom vyhľadávaného výrazu a rovnako aj medzery medzi jednotlivými „kartami“ s výsledkami sú o niečo menšie. Zmizli aj bočné okraje kariet, text je teraz oveľa viac roztiahnutý po ploche displeja.

Google (úprava redakcie), vľavo súčasný dizajn vyľadávača Google, vpravo nový dizajn

Google tiež nahradil niektoré fonty za svoje vlastné. Tlačidlá, ktoré doteraz nemali orámovanie, sú po novom v oválnom tvare. Modrú farbu na niektorých miestach vystriedala tyrkysová.

Aj vyhľadané obrázky majú oveľa oblejšie hrany, pričom sa to týka aj náhľadových obrázkov k článkom. Tieto zmeny majú ešte viac evokovať „Googlovský efekt“, spoločnosť totiž veľmi rada využíva čistý dizajn a oblé tvary.

Zdroj: AndroidPolice, Google

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom