Bezplatné pripojenie na internet spustili v meste Kežmarok začiatkom júla vďaka iniciatíve WiFi4EU. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie a propagácie Mestského úradu v Kežmarku Zuzana Šlosárová.

Priblížila, že možnosť využívania bezplatného pripojenia je vo viacerých lokalitách – okolie reštaurácie na Hradnom námestí 60, okolie pri poliklinike v Kežmarku na Hviezdoslavovej ulici, okolie pri budove Dr. Alexandra 30 a ihrisko pri centre voľného času. Primátor mesta Ján Ferenčák verí, že táto služba do ulíc a centra mesta priláka ďalších občanov a turistov.

Iniciatíva WiFi4EU podporuje bezplatné pripojenie na miestach, ako sú parky, námestia, verejné budovy, knižnice, zdravotnícke zariadenia či múzeá v obciach v celej Európe. Obce mohli požiadať o poukaz v hodnote 15.000 eur. Podľa Šlosárovej je podmienkou financovania, aby verejné inštitúcie dokázali pokryť prevádzkové náklady aspoň počas obdobia troch rokov.

„Pripojenie musí byť ľahko prístupné, poskytované bezplatne a riadne zabezpečené. Prevádzkové náklady pripojenia na optiku sú 8640 eur s DPH na tri roky,“ priblížila informatička Mestského úradu v Kežmarku Dana Skupinová.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom