V novom Androide je praktická skrytá funkcia. Poznáme ju už z Messengera

Google už pred časom povolil testovanie beta verzie pripravovaného Androidu Q. Vo vývojárskom prostredí je aj nová možnosť četovacích/notifikačných hlavičiek pre všetky aplikácie, o ktorej informoval portál 9To5Google v článku alebo vo videu nižšie. Podobnú funkcionalitu poznáme najmä z komunikátora Messenger od Facebooku. Doteraz si však takéto riešenie vyžadovalo špeciálne povolenie, v novom Androide bude fungovať naprieč celým systémom.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Používatelia takýmto spôsobom môžu interagovať so všetkými aplikáciami, keďže hlavičky na domovskej obrazovke je možné zobraziť pre každú notifikáciu. V beta verzii Androidu Q sa zoskupujú v pravom hornom rohu, po rozkliknutí je možné jednotlivé hlavičky premiestňovať, odpisovať cez ne na správy či zrušiť upozornenie potiahnutím dole. Riešenie zatiaľ nie je bezchybné a aj na videu sú viditeľné bugy v podobe prekrývajúcich sa popisov.

Pre beta testerov je možnosť ako si aktivovať túto funkciu cez príkazový systém ADB, vložením príkazov „adb shell settings put secure experiment_enable_bubbles 1″ a „adb shell settings put secure experiment_autobubble_all 1„.

Zdroj: 9To5Google

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.