Americký startup Revel prerušil prevádzku svojich elektrických skútrov v New Yorku po dvoch smrteľných nehodách, ktoré sa stali počas menej ako dvoch týždňov. Zástupcovia firmy v utorok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedli, že služba „je zrušená do odvolania“ z dôvodu preverovania bezpečnostných noriem.

Starosta mesta Bill de Blasio vyhlásil, že „bezpečnostné záznamy firmy sú neprijateľné“. Na šoférovanie modrých skútrov je potrebný vodičský preukaz, no zákazník nemusí absolvovať skúšobnú jazdu. V čase pandémie koronavírusu skútre vnímali ako alternatívu k metru alebo taxíkom.

Rozhodnutie spoločnosti prišlo niekoľko hodín po tom, ako na skútri havaroval a zomrel 32-ročný Jeremy Malave. Pred ním sa zabila 26-ročná novinárka Nina Kapur, ktorá sedela na mieste pre spolujazdca.

Revel vypustil svoje elektrické skútre v meste v máji 2019. Odvtedy voči spoločnosti podali najmenej tucet sťažností v dôsledku zranení alebo porúch strojov.

De Blasio vyhlásil, že prerušenie služby je „správna vec“ a spoločnosť musí prísť s návrhom, ako zaistiť bezpečnosť a následne bude môcť opäť prevádzkovať svoje stroje.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom