V Trebišove pribudla nová verejne prístupná elektrická nabíjacia stanica. Umiestnená je na parkovisku za budovou Mestského kultúrneho strediska (MsKS).

Nová elektronabíjacia stanica je k dispozícii pre občanov, rovnako aj príslušníkov útvaru mestskej polície, ktorí využívajú v rámci výkonu svojich služieb okrem iných vozidiel aj elektromobil,“ informovala TASR vo štvrtok hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Mesto na projekt získalo dotáciu 5000 eur z Ministerstva hospodárstva (MH) SR, dofinancovanie z vlastných zdrojov bolo vo výške 3845 eur. Stanica je napojená na medzinárodnú roamingovú platformu s možnosťou online informácií o jej využívaní a mesačným prehľadom spotreby elektrickej energie. Vyhradené sú pri nej dve parkovacie miesta s príslušným dopravným značením.

Samospráva mesta Trebišov podporuje aj takýmto krokom rozvoj ekologickej dopravy, ktorá nezaťažuje životné prostredie smogom z výfukov. Vďaka výstavbe stanice zlepší podmienky na postupné zvyšovanie počtu vozidiel s nízkymi a nulovými emisiami v cestnej premávke,“ uviedla Mištaničová.

Ďalšiu stanicu na elektrické nabíjanie má mesto už osem rokov zriadenú pri budove mestského úradu.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom