Ukrajinská tajná služba sa vraj v nedeľu pokúsila zabiť ruského vodcu Vladimira Putina kamikadze dronom. Referuje o tom nemecký denník Bild, ktorý tvrdí, že hoci pokus o atentát zlyhal, ruské úrady to taja.

Dron UJ-22 vraj vzlietol na Ukrajine v nedeľu popoludní. Tento najmodernejší ukrajinský dron stredného doletu môže preletieť až 800 kilometrov, pričom jeho cieľom bol údajne novovybudovaný priemyselný park pri Moskve.

TASR/AP, Reddit

Bild sa odvoláva na ukrajinského aktivistu Jurija Romanenka, ktorý má údajne úzke väzby na ukrajinské spravodajské služby. „Minulý týždeň naši spravodajskí dôstojníci dostali informácie o Putinovej ceste do priemyselného parku v Rudneve. V súlade s tým vzlietol náš kamikadze dron, ktorý preletel cez celú protivzdušnú obranu Ruskej federácie a zrútil sa neďaleko priemyselného parku,“ uviedol Romanenko na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Dron údajne viezol výbušniny s celkovou hmotnosťou 17 kilogramov.

Bild taktiež poukazuje na to, že viaceré súkromné ​​ruské médiá informovali o havárii dronu UJ-22 pri dedine Voroskogo východne od Moskvy. Miesto havárie je asi 20 kilometrov východne od priemyselného parku Rudnevo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú