Ukrajinská vláda chce zakázať predaje novej počítačovej hry Atomic Heart, ktorá si veľmi rýchlo vyslúžila obdiv niekoľkých hráčov, informuje portál hrej.cz. Okolo hry sa točí nevyriešená kontroverzia, keďže sú jej tvorcovia údajne napojení na Rusko a panujú obavy, že budú zisky použité na ďalšie financovanie krvavej vojny proti Ukrajine.

Chcú ju zakázať aj na Steame

Hra Atomic Heart boli oficiálne vydaná len včera, 21. februára a na Steame si zatiaľ vedie pomerne dobre, s prevažne kladnými hodnoteniami od narastajúceho počtu hráčov. Na definitívne recenzie si ale musíme počkať, keďže je hra vonku len chvíľu a mnohých láka nielen grafickým spracovaním, ale tiež hudobným sprievodom od známeho Micka Gordona (známy predovšetkým soundtrackom pre najnovšie inštalácie hernej série DOOM) či jedinečným nápadom.

Hra totiž štýlom a hrateľnosťou pripomína akúsi ruskú verziu Bioshocku, avšak jej osud je zatiaľ otázny. Ukrajinské Ministerstvo pre digitálnu transformáciu chce hru práve kvôli vývojárovi zakázať a apelovať aj na ďalšie veľké spoločnosti, aby učinili rovnaký krok.

Ministerstvo pri tom argumentuje údajnou toxicitou tejto hry, možnosťou zhromažďovania informácií o hráčoch a tiež spomínaného financovania vojny. Problémom je aj to, že mal vývoj hry prebiehať vďaka peniazom zo sankcionovaných ruských bánk a podnikov, píše dev.ua.

Pravdepodobne bez odozvy

Či budú veľké herné spoločnosti a platformy na tieto požiadavky reagovať zatiaľ ostáva otázne. Mick Gordon, tvorca soundtracku pre Atomic Heart, sa k problému postavil čelom a vyhlásil, že všetky svoje zisky z tohto projektu pošle na pomoc Ukrajine, píše EuroGamer. Jedná sa však len o zlomok celkového zárobkového potenciálu tejto hry, ktorú mnohí odmietajú kúpiť práve kvôli kontroverzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP